V úterý Plzeňští ve svém posledním vystoupení v základní části soutěže porazili nejlepší celek skupiny jih Pardubice 4:3 a díky lepšímu skóre přeskočili v tabulce Východní divize dosud vedoucí České Budějovice.

K výhře nakročili indiáni už v 9. minutě, kdy se dvakrát prosadili mladíci. Nejprve Petruška v útočném pásmu obral o puk Sičáka a v pádu stihl přehodit pardubického brankáře. A po třiceti vteřinách zamířil mezi Růžičkovy betony Pitule.

Hosté ožili a Somík završil gólem nájezd s Bartkem. Přibývající chyby v plzeňské defenzivě hasil v těch momentech hlavně brankář Svoboda.

Explzeňský obránce Benák však v prostřední části odrazem od domácího hráče přece jen srovnal. V úvodu poslední třetiny po spolupráci s Kovářem dvakrát zahrozil Petruška, ale šance neproměnil. Poté však zabojoval za pardubickou brankou, udržel puk a Vlasák parádní trefou vrátil Západočechům vedení.

Nedůraz před domácí svatyní využil Starý ještě ke srovnání, ale přesilovkovou souhru se Sýkorou proměnil ve vítěznou ránu Duda.

„V první třetině jsme nehráli dobře, ale paradoxně jsme se ujali vedení. Podržel nás brankář Svoboda, pak jsme hru vyrovnali a proti silnému soupeři jsme měli i štěstí,“ připustil po boji plzeňský asistent Michal Straka.

HC Plzeň 1929 – HC Pojišťovna ČSOB 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Petruška, 9. Pitule (Dvořák), 45. Vlasák (Straka, Petruška), 54. Duda (Sýkora, Vlasák) – 12. Somík (Bartek), 38. Benák (Bartek, Elkins), 50. Starý (Koukal, Kočí). Rozhodčí: Šindler, Svoboda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 2071.

PLZEŇ: A. Svoboda – Jiří Hanzlík, Jeřábek, Dan Růžička, Kaberle, Boháč, Frolo, J. Mrázek – Duda, Martin Straka, Vlasák – Kratěna, Hlinka, Mrňa – Sýkora, Jan Kovář, Petruška – Dvořák, Pitule, Johnson.

PARDUBICE: M. Růžička – Píša, Jan Kolář II, Sičák, Kočí, Benák, Borer, Nakládal – Jan Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Elkins, Somík – Sim, Zohorna, Rákos – Kousal, Radil, Buchtele.