Do boje vyrukuje i tým Plzně zasažený peripetiemi v nechvalné registrační kauze.

Program

22. prosince v 17.30:
Vítkovice – Plzeň

26. prosince:
Pardubice – Plzeň

28. prosince:
Slavia – Plzeň

29. prosince:
Kladno – Plzeň

Celek sražený odečtem bodů bojuje srdnatě o návrat na postupové pozice pro play off. Z minulých deseti zápasů také Západočeši vytěžili 21 bodů. Do konce roku je však čekají hned čtyři utkání u soupeřů.

„Pokud si chceme udržet kontakt s mužstvy před námi, je třeba z těch čtyř duelů získat minimálně šest bodů,“ stanovil jasný cíl trenér Marian Jelínek.

O druhém vánočním svátku hrají Plzeňští v Pardubicích, příští úterý v Praze se Slavií, hned následující den v Kladně a sérii odstartují už dnes v 17.30 hodin na ledě prvních Vítkovic.

„Vítkovičtí nejsou na čele náhodou. V Málkovi mají výborného gólmana a tým namixovaný ze zkušených borců a šikovných mladíků kolem 23 let se prosazuje moderním stylem hokeje,“ popsal plzeňský kouč dnešního soka.

Strach z něj nemá.

„V naší situaci nemůžeme licitovat, zda je soupeř těžký nebo ne. Musíme ho chtít porazit,“ zdůraznil Jelínek.

A jak hodlá hokejový stratég na železáře vyzrát?

„Každou situaci je třeba odehrát na sto procent. Chovat se jako boxer v ringu. Ten také když na moment poleví, tak ho protivník složí.“

V plzenské sestavě bude chybět zraněný Jan Heřman, ale také juniorští reprezentanti Marek Mazanec a Jakub Jeřábek.

„Jinak bychom měli být kompletní. Do základní sestavy se vrací obránci Frolo a Slaney, chytat bude Salfický,“ oznámil Jelínek.

Zatímco Vítkovičtí před reprezentační pauzou rozstříleli doma Slavii 7:1, Plzeň podlehla na vlastním ledě Litvínovu po nájezdech 3:4.