Ve středu skolili Indiáni doma Vítkovice 4:2 a v extraligové tabulce je před nimi už jen jediný soupeř.

Vedoucí Liberec, na který vítězové základní části z minulého ročníku ztrácejí šest bodů.

Devět kol před koncem nic nepřekonatelného. Zvlášť když se vezme v potaz aktuální šňůra Škodovky.

Z minulých 15 zápasů jich Indiáni 13 vyhráli a jen jednou nebodovali.

Trenér Ladislav Čihák ale příval euforie krotí.

„Vyhrát znovu základní část by bylo skvělé. Užili by si to hráči i naši fanoušci, ale my stále koukáme víc za sebe,“ prohlásil hlavní kouč modrobílé družiny.

Od pátých Vítkovic se Škodovka sice díky středeční výhře vzdálila na deset bodů, ale před Třincem a Hradcem Králové na třetí a čtvrté příčce se drží jen o bod, respektive o tři body.

A základní část spěje ke konci v ďábelském tempu.

Do konce týdne jsou na programu dvě kola a Plzeň se utká s celky ze spodku tabulky. V pátek se Škodovka střetne od 17.30 hodin doma s třináctým Chomutovem a v neděli hraje na ledě posledních Pardubic.

Jenže pozor. Body neleží na zlatém podnose.

Chomutov naposledy porazil Litvínov a Pardubice tým Sparty shodně 4:1. Piráti slavili vítězství po šesti porážkách, Dynamo po čtyřech.

„Pohyb, napadání a často střílet, to je cesta k úspěchu. Nesmíme ale hrát jen půlku zápasu,“ uvedl útočník Miroslav Indrák s poukazem na souboj s Vítkovicemi.

„To nám v úvodu nejely moc nohy a měli jsme pak problém se dostat zpátky do zápasu,“ řekl Indrák. „Naštěstí jsme to v závěru otočili k vítězství a vyhrávat chceme i dál,“ podotkl forvard.

Plzni se daří, ale zároveň látá díry v sestavě. Do boje se sice vrátil Václav Nedorost, ale na marodce je stále pětice hráčů.

Pro utkání s Vítkovicemi si proto Škodovka půjčila z Kladna obránce Petra Hořavu a první extraligový start si připsal junior Matěj Kolda.

Do souboje s Chomutovem by mohl z rekonvalescentů naskočit zadák Nick Jones..

Minulé tři střety s Piráty v sezoně vyhráli vždy Indiáni.

Naposledy ani ne před měsícem doma ale Severočechy udolala Plzeň jen těsně 3:2, když dvakrát dotahovala náskok soupeře.