Jednatřicetiletý rodák z Českých Budějovic působil v Plzni během mistrovské sezóny. Podával parádní výkony, které mu později přinesly nabídku z ruského Magnitogorsku. Po necelém roce v Rusku se přesunul do švédského Farjestadu. Ve Švédsku zaznamenal rovněž výborné výkony.

O vynikajícího střelce byl zájem nejen v extralize, ale i v zahraničí, nakonec však zvítězil návrat do známého plzeňského prostředí. 

Pár slov přidává i sportovní manažer Tomáš Vlasák: „Podařilo se nám dotáhnout jednání do konce. Milan Gulaš je pro nás strašně důležitý hráč. Byli jsme v kontaktu už v sezóně, kdy proběhlo první oťukávání a nyní jsme se dohodli na tříletém kontraktu."

Milan Gulaš by se měl stát jedním z lídrů mužstva, stejně jako tomu bylo před jeho odchodem. „S Ondrou Kratěnou a Petrem Kadlecem by měli být lídry týmu na ledě i v kabině. Jak ho známe, tak čekáme bodový přísun. Ve Švédsku hrál skvěle, patřil každý rok k nejlepším hráčům v bodování a prosadit se takto není vůbec lehké. Hráčů jako je Milan mnoho není, proto jsme jej chtěli do týmu získat," říká jednoznačně Tomáš Vlasák.

Nová posila plzeňských indiánů se k týmu připojí před přípravou na ledě. „Milan se připravuje už několik let individuálně, ve Švédsku vyhrával v posledních letech fyzické testy, takže nemáme vůbec strach," dodává Tomáš Vlasák.