Mezi plzeňské tyče se oproti očekávání postavil po jednozápasové pauze s virozou bojující Pöpperle a byl pro svůj tým oporou. Jen v první třetině čelil celkem čtrnácti ranám soupeře oproti šesti zásahům jeho vítkovického protějšku Štěpánka, přesto byl stav po úvodní dvacetiminutovce vyrovnaný 1:1. První velkou šanci hostů odvrátil Pöpperle v 10. minutě, kdy se na něj v nájezdu řítil Ujčík, ale puk mezi nohy gólmana neusměrnil. Dvě minuty nato sice Plzeň inkasovala, když doplatila na nejednoznačné pravidlo o přerušení hry po zásahu pukem do masky brankáře. To Pöpperleho trefil do krytu obličeje Szturc, hra ale pokračovala a stejný hráč pak tečí Trnkovy střely od modré otevřel skóre. Když se potom stejná situace opakovala v závěru třetiny, sudí akci zastavili. Naštěstí pro domácí bylo za půl minuty srovnáno, indiáni totiž briskně využili hned první přesilovky. Vlasák vyhrál buly, Benda střílel a Bomersback z dorážky poslal puk vedle Štěpánka.

V prostřední části potom Štěpánka překvapil střelou švihem dravý Hvila, naopak Pöpperle ustál nájezd Stehlíka i následnou dorážku. Nataženým betonem vytěsnil i nebezpečný pokus Szturce, který objel branku a snažil se zasunou puk k tyči. Už nastartovaná a obětavě hrající Plzeň poté přežila dlouhé oslabení ve třech a mířila za třemi body.

Poslední třetinu zahájila v početní výhodě a byla znovu úspěšná. Vampola si vyměnil puk s Bomersbackem, kolem beků se protáhl až před Štěpánka a skóroval. Hosté se už ke gólu nedostali. Jen Burger tvrdě zasáhl Pöpperleho do ramene, ale chvíli otřesený gólman zápas dochytal a stihl ještě sebrat šanci Svačinovi. Pečeť na výhru Západočechů přidal v samém závěru Dvořák.

V pátek čeká vedoucí Plzeň výjezd do Českých Budějovic, kde v přímém přenosu České televize utká s Mountfiledem­.

Plzeň – Vítkovice 4:1

Muž zápasu: Pöpperle.

Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0. Branky a nahrávky: 13. Bomersback (Benda, Vlasák), 24. Hvila (Scofield), 41. Vampola (Bomersback), 59. Dvořák (Tvrdík, Adamský) – 12. Szturc (Trnka). Rozhodčí: Minář, Souček – Kis, Prchal. Vyloučení: 8:7, navíc Štefanka (Vít.) 10 min. os. Trest. Využití: 2:0. Diváků: 6511.

Plzeň: Pöpperle – Benda, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, O'Brien, Jeřábek – Bomersback, Vampola, Vlasák – Adamský, Tvrdík, Dvořák – Scofield, Kovář, Hvila – Stránský, Heřman, Pitule. Trenér: M. Jelínek.

Vítkovice: Štěpánek – Kuboš, Stehlík, Jurečka, Voráček, Sičák, Trnka, od 23. min. navíc Rehák – Káňa, Štefanka, Krenželok – Klimek, Burger, Kvapil – Szturc, Vrána, Treille – Ujčík, R. Hruška, Svačina – od 41. navíc Selingr. Trenér: Hadamczik.