Úřadující mistři prohráli souboj sedmého extraligového kola s Kladnem 3:5 a poprvé v sezoně vyšli na domácím ledě naprázdno.

Jestli někdo čekal, že se ofenzivní stroj Plzně po jasné výhře v Brně rozběhne naplno, byl zklamán.

Indiáni se sice snažili, ale výsledek?

Jako kdyby tlačili těžký náklad do kopce. Asistent trenéra Michal Straka byl ještě kritičtější. „To nebyl z naší strany špatný zápas, ale hrozný. Naprostý chaos," hodnotil porážku.

Plzeňští se složitě probíjeli dobře organizovanou obranou hostů. Soupeř naopak rychle pronikal vpřed a Škodovka celý zápas jen dotahovala náskok Rytířů.

V první třetině hned dvakrát. Nejprve hosté zahrozili z nájezdu dva na jednoho, ale brankář Mensator si se zakončením Dragouna ještě poradil. Od 8. minuty už Rytíři vedli.

Puku se v rohu zmocnil znovu Dragoun a nekrytý Treille pálil z mezikruží nad rameno gólmana – 0:1.

Domácí ještě rychle odpověděli. Vlasák potáhl puk po pravé straně a rozjetý Frolo jej zavěsil pod horní tyč. Srovnáno 1:1.

Gólová výměna třetinu i zakončila.

Kladenští se na delší čas usadili v útočné třetině, Kaberle nabil Havlíčkovi, který volný u tyče pohodlně střílel bez přípravy pod břevno – 1:2. Hosté mohli přidat i třetí gól, ale Rudovský sklepával nahození Treilleho naštěstí pro Plzeň vysokou holí.

Domácí Novotný ale poté vypálil od modré a kotouč odrazem od některého z hráčů skončil za Cháberou v kladenské brance.

V prostřední části Plzeňští do třetice srovnávali.

Předtím sice hráli domácí v početní výhodě, ale špatně a se skončením výhody inkasovali. Do úniku vyrazil Eberle s Tenkrátem, který parádně trefil levý horní růžek – 2:3. V další přesilovce Hanzlík sice rovněž povedenou střelou vyrovnal – 3:3, jenže góly už potom stříleli jen hosté. Konkrétně Rudovský.

Poprvé využil pobídky Dragouna z křídla a poté výhru zpečetil, když si najel na Mensatorem vyražený puk a brankáře překonal – 3:5.

Po pátém gólu Mensatora střídal Machovský, trenéři stáhli plzeňskou sestavu na tři útoky, míchali s ní, ale změny tým nestartovaly. Z domácích akcí čišela marnost a k nějaké šanci se Plzeň nedostala ani při závěrečné power-play.

HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno 3:5 (2:2, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Frolo (Vlasák, Kratěna), 18. Š. Novotný (Boháč, T. Sýkora), 33. Jiří Hanzlík (Vlasák, Pletka) – 8. S. Treille (Dragoun, Rudovský), 16. Havlíček (T. Kaberle), 29. Tenkrát (Eberle, David Růžička), 35. Rudovský (Dragoun, Doudera), 38. Rudovský (Jankovič, Dragoun). Rozhodčí: Pešina, Šindler – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 4590.

Sestavy:

Plzeň: Mensator (38. Machovský) – Dan Růžička, Jiří Hanzlík, Mozík, Seman, Boháč, Frolo – Duda, Martin Straka, Pletka – Kratěna, Kašpařík, Vlasák – Š. Novotný, T. Sýkora, J. Sýkora – Dvořák, Lev, Schleiss. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Kladno: Chábera – David Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera, Majeský, Černošek (23. Jankovič) – Tenkrát, Patera, Eberle – S. Treille, Dragoun, Rudovský – Dalecký, Kuchler, Havlíček – Strnad, Lukáč, Machač. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.