Ve čtvrteční předehrávce 30. kola hokejisté HC Plzeň 1929 skolili ve své areně polední tým soutěže z Mladé Boleslavi 4:1.

Účet z minulých jedenácti zápasů tak indiáni zaokrouhlili na 25 bodů a na přelomu základní části jsou nejziskovějším týmem.

„Je to příjemné, ale dál se držíme plánu. Ve třetí čtvrtině jsme zatím uhráli pět bodů a ještě šestnáct by jich mělo přibýt,“ drží trenér Marian Jelínek tým zkrátka.

I když připouští, že zvládnout zápas s Boleslaví, kdy každý čekal jasné vítězství, bylo důležité. „Na marodce je stále řada hráčů, ve čtrtek třeba nehrál kvůli výronu v kotníku Kratěna. Ale máme tři body, což nám dává zase víc klidu do dalších bojů,“ bilancoval kouč.

Základ k výhře položili Západočeši drtivými nástupy do první a druhé třetiny.

Už v čase 1:03 skóroval Pletka po nájezdu s Kovářem. Akci rozjel s chutí bojující Duda, aby pak sám na začátku prostřední části zavěsil puk pod horní tyč boleslavské branky.

A v polovině zápasu se zapojil i do bleskové kombinace přesilovkového komanda, kterou zakončil klíčovým třetím gólem Vlasák.

Dvaatřicetiletý Duda je také s 15 góly a 14 asistencemi nejproduktivnějším hráčem Plzně a po čtvrtku i čtvrtý v pořadí bodování extraligy.

„Druhému útoku ve složení Duda, Kovář, Pletka se teď střelecky daří. V solidní formě ale chytá i Adam Svoboda a je si třeba jen přát, aby to klukům vydrželo co nejdéle,“ podotkl Jelínek.

Stále tototiž musí látat díry v sestavě. Proti Boleslavi si tak obnovenou premiéru v plzeňském útoku užil Dušan Andrašovský a podruhé naskočil i šestnáctiletý Dominik Kubalík.

„Dominika jsme sledovali už loni a teď i vzhledem k situaci dostal šanci. Ukázal zdravou drzost, šel do soubojů, a pokud na sobě bude pracovat, má před sebou slibnou kariéru,“ vysvětloval nasazení mladíčka trenér.

K poslednímu zápasu před dalším přerušením extraligy. vyrazí indiánský tým zítra na jih Čech.

„Mountfield je přece jen soupeř těžší váhy, i tak chceme bodovat. V Českých Buějovicích ale po dohodě klubů nesmí hrát Pletka a nejistý je stále i start Kratěny,“ upozornil Jelínek.

Klid nebudou mít Plzeňští ani příští víkend. To je v Rakousku čeká premiérově start ve finále European Trophy.