Zítra se v Home Monitoring Aréně bude hrát o čest a prestiž. Ve 20.00 hodin bude totiž rozehrán čtvrtý ročník unikátního klání mezi Západočeskou univerzitou a Lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v Plzni.

Akce, která je především mezi studenty velmi oblíbená, dosud vždy patřila Západočeské univerzitě. Ta totiž ovládla všechny předchozí tři ročníky.

Medici si v úvodních dvou duelech takřka vůbec „neškrtli", v minulém roce ale necelé dvě tisícovky diváků sledovaly velmi napínavou bitvu, ve které nakonec Západočeské univerzita uhájila vítězství 2:1.

„Ani letos nečekám nic lehkého," ví kapitán Západočechů Václav Polívka.

„Medici mají sice menší výběr hráčů, ale i mezi nimi se najdou kvalitní hokejisté," dodává.

Oporou zcela jistě bude například brankářská jednička Akademiků Plzeň, kteří nastupují v Evropské univerzitní hokejové lize, Jakub Frček. „Ten ještě v minulé sezoně hájil barvy karlovarské juniorky," upozorňuje Václav Polívka na jeho brankářské zkušenosti a kvality.

Tým Západočeské univerzity je ale odhodlaný a nahlodaný touhou zvítězit i počtvrté. „Uděláme všechno pro to, abychom titul znovu obhájili a ukázali, že Západočeská univerzita vládne Plzni," hlásí Polívka.

Součástí akce ale bude i bohatý doprovodný program. „Rok od roku se snažíme celou akci zlepšovat," říká jeden z pořadatelů akce Vilém Franěk, student Lékařské fakulty.

Podle jeho slov se diváci mohou těšit na řadu překvapení. V provozu bude audiovizuální kostka nad ledem, součástí klání bude spousta soutěží a přítomno bude několik známých osobností.

„Letos máme pro fanoušky i malé překvapení, protože moderátorem akce a také následné afterparty bude Kazma Kazmitch," prozrazuje Vilém Franěk, jinak místopředseda plzeňských Akademiků.

Pokud vám tohle jméno nic neříká, tak vězte, že to je ten internetový bavič, který podle svého videa pronikl na hokejový šampionát v Rusku a oblékl se do kostýmu jeho maskota, psa Lajky. Jeho internetový pořad One Man Show patří mezi ty nejsledovanější v České republice a o zábavu se tento jednatřicetiletý producent umí postarat.

„Bude to obrovské, bude tam tuna lidí a já tam budu šaškovat. Dorazte, bude to bezva!" vybízí lidi v pozvánce na facebooku Kazma Kazmitch, vlastním jménem Kamil Bartošek.