Po kanonádě proti Třinci vyšli v neděli hokejisté Lasselsbergeru Plzeň bodově naprázdno. V utkání 48. kola extraligy podlehli v Pardubicích 1:3.

Domácí bojující alespoň o teoretickou šanci na postup do play off vstoupili do utkání solidně. Už v 5. minutě explzeňský Nikolov přihrál Rolinkovi, který z kruhů nedal Málkovi šanci. V 10. minutě zabránil Dvořákovi ve vyrovnání Lašák, na druhé straně zamířil domácí Havíř do tyče a Cetkovský trefil Málka.

V druhé části Západočeši, přidali a z jejich tlaku se rodily i šance. Nejblíže brance byl Kracík, který ale trefil jen tyč. Gól přišel až ve 32. minutě, kdy Důras srovnal po elegantní teči Cartelliho střely. Plzeňský střelec se trefil po dvanáctizápasové pauze.

„Největší podíl na té brance má Mario, který výborně přečetl hru, Lašák už s tím pak nemohl nic dělat. Gól už jsem, potřeboval dát, ale jestli jsem protrhl smůlu, ukáží až další zápasy,“ poznamenal po utkání Michal Důras.

Ještě před koncem druhé třetiny ale Východočeši udeřili podruhé. Sedm vteřin před sirénou využil přesilovku Havíř.

V nástupu do závěrečného dějství zhatil výtečný Málek tutovky Rolinka, Cetkovského a Puchera. Naděje Lasselsbergeru definitivně zhasly až v závěrečné power play. Do prázdné branky pečetil výhru domácích Cetkovský.

„V první třetině hrály Pardubice s větším nasazením, lépe bruslily. Ve druhé části jsme byli patnáct minut lepším týmem, ale své šance jsme neproměnili. Škoda, že jsme těsně před koncem druhé třetiny inkasovali, pak už se zápas zlomil ve prospěch domácích,“ hodnotil utkání asistent trenéra hostů Radim Rulík.

Extraliga má teď reprezentační přestávku, po ní se Lasselsberger utká 13. února doma se Zlínem.

(šp, lm, qui)

Pardubice – Plzeň 3:1
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0.
Branky a asistence: 5. Rolinek (Nikolov), 40. Havíř (Pucher), 60. Cetkovský (Rolinek) – 32. Důras (Cartelli).
Rozhodčí: Pešina – Čech, Dřínovský.
Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0.
Diváků: 7652.
HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Nikolov, J. Nakládal, Havíř, Táborský, Linhart, Koma, Šeda – Sýkora, Rolinek, Blažek – Cetkovský, Pucher, Tvrdík – J. Kolář I, Koukal, Starý – Klejna, Zohorna, Bláha. Trenér: Šejba.
HC Lasselsberger Plzeň: Málek – Benák, Redlihs, Posmyk, Čakajík, Jasečko, Dresler, Cartelli – Vlasák, Vampola, Adamský – Důras, Divíšek. Ludvík – Fabuš, Kracík, Matějovský – Stránský, Šindel, Dvořák – Laš. Trenér: Hořava.