Plzeňští hokejisté nastoupili do nedělního mače na ledě Středočechů necelých 24 hodin po utkání v Německu. Indiány poslal v přesilovce do vedení Zámorský a výsledkem 1:0 i skončila první třetina. Další gól padl v 39. minutě, kdy skóroval domácí Procházka - 1:1.

Na začátku třetí třetiny se prosadil Smoleňák a v 56. minutě zvýšil v přesilovce Kladna na 3:1 domácí Tralmaks. Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny plzeňští trenéři vyndali Hlavaje z brány a hra v šesti se hostům vyplatila. V čase 57:49 snížil Rekonen a současně rozhodčí vyloučili kladenského Marteneta na pět minut a do konce zápasu za krosček. Škoda pokračovala v power-play proti čtyřem kladenským hokejistům a za 27 vteřin vyrovnal Holešinský. Plzeňská přesilovka pokračovala i v prodloužení a v něm početní výhodu proměnil ve vítězný gól Holešinský.

„Dostali jsme se do vedení, ve druhé třetině jsme ale bohužel pohrdli přesilovkami. Soupeř vyrovnal a ve třetí třetině se mu povedlo odskočit. Na druhou stranu musíme kluky pochválit za závěr, že dokázali srovnat. Je to paradox. V sobotu jsme odehráli velmi dobré utkání v Německu s Vary, dneska zápas nebyl úplně ideální z naší strany. Dvou bodů si ale vážíme,“ řekl trenér Škody Plzeň Petr Kořínek.

Hokejisté Škody Plzeň.
Indiánům svědčil hokej pod širým nebem. Plzeň vyhrála v Klingenthalu derby