V pátek ale ani zkušený útočník neodčaroval kouzlo Pavla Francouze. Gólmana, který vyrostl na plzeňském ledě, ale v play-off nyní stojí na straně Litvínova proti svému bývalému mateřskému klubu.

„Chytal dobře, ale i nás ´Mazy´ podržel. Chyba byla v nás. My musíme dát gól," říkal Pletka po páteční porážce 0:1 v úvodním utkání čtvrtfinálové série.

Mrzí domácí těsná porážka o to víc, že jste po nepovedeném závěru základní části očekávali v play-off obrat k lepšímu?

Takhle se na to nekoukáme. Jasně, že když vám najednou chybí deset lidí, jako nám na konci základní části, že je to znát. Ale v play-off začala nová soutěž a my v ní chcme uspět. Ačkoliv jsme si vytvořili nějaké šance, gól z toho nebyl a proto jsme prohráli.

Bylo znát, že přece jen spousta plzeňských hráčů šla do zápasu po nemoci?

Když berete týden deset dní antibiotika a netrénujete, tak je to vždycky znát. Ale před play-off bylo pár volnějších dní, kdy jsme se dali dohromady a už se necheme ohlížet nebo na něco vymlouvat. Teď se hraje play-off a věříme, že další zápas vyhrajem zase my.

Tušíte co musíte zlepšit, v čem přidat, abyste Litvínov přemohli?

Jak už jsem řekl, i v prvním utkání jsme si vytvořili slušné šance, ale puky se v rozhodujících momentech odrážely k soupeři. Musíme dál bojovat a věřit, že se štěstí přikloní zase k nám.

Nebyli jste až příliš často vylučováni?

To byli a jsme si toho, i já osobně, vědomi. Sice některé ty zákroky na hraně pravidel vyplývaly z přemíry snahy, ale to si nemůžeme v play-off dovolit. Zvlášť proti soupeři, který přesilovky umí.

Může být druhé dějství čtvrtfinálové série proti Litvínovu výrazně odlišné, nebo očekáváte podobný průběh jako v úvodním zápase?

Nějak dramticky jiný to utkání asi nebude. Jak to vypadá, série bude ještě dlouhá. My se musíme odrazit od pozitiv, a tím byl hlavně výkon našeho gólmana. Prostě je tu další zápas, na ten je třeba se koncetrovat a jít do toho s tím, že tentokrát vyhrajeme my.