Po reprezentační pauze se hokejová Plzeň vrátila do extraligy vítězně.

Ve středečním divokém duelu 48. kola převálcovali Indiáni před svými fanoušky Oceláře z Třince 7:5.

Otriumfu rozhodli Plzeňští vprostřední části, kterou vyhráli 4:0. Čtyřmi góly se na výhře, která ve finiši základní části jen víc utvrdila druhou příčku modrobílých, podílel Václav Pletka.

Na úvod se Plzeňští ubránili 94vteřin ve třech. Ale skóre pak stejně otevřeli hosté bojující ještě opřímý postup do play off. To pronikající Varaďa po stahovačce ranou zpoza obránce prostřelil brankáře Mazance. Ale jen tím povzbudil chuť Indiánů na třineckýskalp.

Hrňa pak totiž místo odkryté plzeňské svatyně trefil jen nataženého gólmana a na přelomu třetin domácí skóre vpočetních výhodách otočili.

Vždy utoho byl Pletka .

Na sklonku úvodního dějství trefou mezi betony odčaroval kouzlo Hamerlíka a jen půl minuty po pauze skóroval podruhé.

Adrtivý nástup domácích do druhé třetiny pokračoval. Po průniku sHeřmanem zavěsil puk pod horní tyč Stránský. Ačtvrtý gól přidal ztrestného střílení Straka, stažený předtím vsóluZíbem.

Hamerlíka vtřinecké brance nahradil Vojtek, ale iten ještě do konce třetiny inkasoval. To Pletka dorážkou zblízka zkompletoval hattrick.

Předtím se na ledě chvíli boxovalo a ivpěstní bitce měl domácí Johnson navrch nad soupeřem Květoněm.

Jenže dobře rozjetý zápas si Plzeňští ještě zkomplikovali.

V50.minutě totiž Hrňa snížil a probuzení hosté se pak během necelých čtyř minut dotáhli na nejtěsnější rozdíl.

„Přestali jsme hrát, každý si něco přidával, neplnili jsme si defenzivní úkoly a začalo nám to tam padat,“ vracel se ke krizovým minutám plzeňský asistent Michal Straka. „Vzali jsme si oddechový čas, tým zabral a navíc hosté nám nahráli svou hrubou chybou.“

To v55.minutě zastavil postup Třince vprostředním pásmu důrazný Kovář, Duda projel před Vojtka a zpětnou přihrávkou nabídl Pletkovi čtvrtýgól.

„To se mi vextralize povedlo asi poprvé,“ pátral vpaměti střelec Pletka. „Něco mě to bude stát, ale důležitější je, že jsme zápas dovedli kvítězství. Je to varování, protože takové polevení by se nám vplay off mohlo vymstít.“

Pojistku na plzeňskou radost pak přidal kapitán Straka.

Indiáni následně odolali ve třech znovu téměř dvouminutové převaze hostů. „Vtěch chvílích nás podržel Mazanec,“ chválil gólmana Michal Straka.

Gól hostujícího Varadi vsamém závěru utkání tak byl už jen pouhým záznamem do statistik.

„Když neproměníme dvě dlouhé výhody odva hráče, tak těžko můžeme myslet na nějaký zisk,“ zlobil se třinecký trenér Jan Tlačil. „Přitom vprvní třetině jsme měli více ze hry, jenže vdruhé části jsme byli příliš často vylučováni a soupeř toho využil,“ litovalkouč.