Bruslí, až se z nich kouří. Krouží mezi nastavenými kužely. Mění směr, rychlost.

Takhle plzeňští hráči využívají pauzu v extralize. Na ledě jsou dvakrát denně.

„Je to poslední možnost jak dobít energii pro zbytek soutěže,“ říká trenér Jiří Kučera. „Dopoledne je to o bruslení, druhá fáze je zaměřena víc herně,“ nastiňuje plzeňský kouč plán i pro další dva dny.

V pátek Lasselsberger čeká už jen jeden trénink a regenerace. Od neděle najede tým na obvyklý extraligový rytmus.

Hráčský kádr však Kučera nemá ani zdaleka pohromadě. Útočník Peter Fabuš je se slovenskou reprezentací a další hráči ulehli.

„Viróza skolila obránce Benáka s Dobrovolným. Z útočníků pak Kubalíka a Vampolu, kterého navíc stejně jako gólmana Málka trápí třísla,“ vypočítává Kučera. „Ještě že ta pauza je. Jinak by to bylo špatné,“ ulevuje si.

Věří, že do zahájení extraligových bojů příští středu bude jeho tým znovu v plné síle. „Málek trénuje individuálně, šetří třísla, ale od pátku chce jít už znovu do branky,“ říká Kučera o stavu brankářské jedničky.

Málek se kvůli trablům s třísly omluvil i z nominace českého týmu pro turnaj v Rusku.

Kučera zároveň dementuje zvěsti, že sedmnáctiletá útočná naděje Kubalík odchází do zámoří. „Nabídky měl, ale zůstává v Plzni,“ sděluje kouč.

Očekává také, že v sestavě setrvá i z Liberce zapůjčený bek Derner. „Nemám zprávy, že by to mělo být jinak,“ podotýká trenér pátého celku průběžného pořadí extraligy.

„Naše pozice i 48 bodů nasbíraných v třiceti zápasech vyznívá příznivě. Důležité bude ale hned po pauze, kdy hrajeme v Ústí, navázat nějakým ziskem,“ zdůrazňuje Jiří Kučera.