„Z Kladna jsme po těch nezdarech měli malinko obavy, ale rychle jsme je rozehnali,“ říkal po utkání trenér vítězů Jiří Kučera. Plzeňští srazili v minulých kolech dvakrát vítězného soka během první třetiny.

Už v šesté minutě při signalizované výhodě zlomil tísněný Fabuš zblízka kouzlo 120 minut nepřekonaného brankáře Orcta. Ani ne po minutě se prosadil domácí Laš po nájezdu s Důrasem a na 3:0 potom zvýšil stým gólem Plzně v sezoně Šindel. Ten v přesilovce prolétl kluzištěm, kličkou se zbavil i kladenského Ševce a svou parádu zakončil střelou mezi Orctovy nohy.

Kladenští si vzali oddychový čas a krátce nato snížil nestrážený Martin Procházka z mezikruží na 1:3.

Krátce po otevření druhé části hráli hosté dokonce 70 vteřin v přesile o dva muže, ale k návratu do utkání jim zabránil skvělý Málek v plzeňské svatyni. „Ve třech jsme pak byli ještě dvakrát, ale tohle oslabení bylo nejhorší. Puk skákal blízko branky a mohlo být ještě všelijak,“ uvedl gólman. Přemáhal bolestivě natažená třísla, ale celkem 33 ran krotil jistě. „Zachytal jsem si, ale za ty tři body to stojí.“

Málek svůj tým podržel i na začátku třetí části, ale to už domácí vedli znovu o tři góly. V polovině zápasu dorážel Ludvík zblízka puk a Orct si ho sám srazil do sítě. Tříbodovou výhru, které se Plzeň dočkala po šesti zápasech, pak v oslabení zpečetil Divíšek. Zajel za hostující branku, zamíchal puk a pak zkoprnělého gólmana Kladna překonal z hodně ostrého úhlu.

„Výhra před reprezentační přestávkou je důležitá. Bude se nám hned líp trénovat,“ podotkl trenér Kučera. Přípravu na další část extraligy zahájí Plzeňští příští úterý.