Přitom od čtvrté porážky v řadě dělilo Západočechy málo. Jen 45 vteřin. Bod pro Plzeň ale při domácí power play zachránil v hodině dvanácté Divíšek, a vítězný obrat pak v přesčase dokonal Šindel.

Plzeňští se sice na začátku duelu ujali vedení přesilovkovou trefou Fabuše, jenže potom třikrát inkasovali.

„Klasika. První třetina nestála za nic. Dát nám gól, to byla pro soupeře sranda. A pak jsme to zase museli dohánět na poslední chvíli,“ durdil se po utkání kapitán Divíšek.

Slávista Červenka rovněž v přesilovce vyrovnal a v závěru třetiny skórovali ještě Beránek s Mickou. Ten těsně před první sirénou využil zblízka další výhodu Slavie a zklamaný gólman Málek odjel na střídačku. Nečekané premiéry v plzeňském dresu se tak dočkal náhradník Altrichter. V kabině Lasselsbergeru se objevil až v den zápasu, aby vystřídal Jarinu, odcházejícího do Komety Brno.

„Nečekal jsem, že budu chytat. Ale takový je hokej,“ říkal zkušený gólman.

I dál to však s domácími vypadalo zle, kralovala Slavia.

Ovšem Altrichter další změnu stavu nepřipustil a Divíšek pak přece jen vykřesal naději. V přesile o dva muže napotřetí přehodil už ležícího sedmnáctiletého Furcha v brance hostů. V třetí části opět při trestu Slavie zvýšil už na 4:3 se štěstím obránce Dresler. Jenže chvíli nato vyzrál na Altrichtra zblízka Bednář, Plzeň ale ještě stihla gradující zápas otočit.

V čase 58:36 sáhl plzeňský trenér Kučera ke hře bez gólmana a v rozbíhající se 60. minutě si Divíšek natáhl Furcha a ranou pod horní tyčku srovnal na 4:4. Druhý bod pro Plzeň pak v prodloužení trefil Šindel, když počtvrté využil početní výhody.

„Dopláceli jsme na zbytečné fauly, přitom zápas jsme měli dobře rozehraný a tři body jsme měli na dosah,“ smutnil slávistický asistent Jiří Kalous.

„Nezačali jsme dobře, ale kluci se nenechali nepříznivým vývojem zlomit a dva body si za bojovnost určitě zasloužili,“ uvedl domácí kouč Jiří Kučera. Už zítra se Lasselsberger postaví od 17.30 hod. znovu doma týmu Liberce.