Česká reprezentační šestnáctka má za sebou velmi nabitý program. V období mezi 5. a 24. dubnem sehrála deset mezinárodních utkání. Celou sérii zakončili mladí reprezentanti třemi zápasy s týmem Ruska v Rokycanech, Plzni a Třemošné. Ve výběru trenérů Luďka Bukače a trenéra mladšího dorostu HC Plzeň Davida Bruka nechyběla ani pětice plzeňských mladíků.

Možnost obléknout reprezentační dres měli obránci Tomáš Andrlík, David Němeček a trio útočníků Roman Přikryl, Ondřej Kopta, Dominik Kubalík. Do užšího výběru se nedostal gólman Jindřich Pacl.

V prvním duelu s Ruskem v Rokycanech se od úvodního buly hrál útočný hokej. Sborná se dostala sice ve druhé minutě do vedení, avšak plzeňská naděje Kopta vzápětí vyrovnal. Další branky se dočkali diváci až ve 27. minutě, avšak na straně hostů. Pět minut před koncem si český výběr vynutil prodloužení a následně i samostatné nájezdy. Během nich mohl rozhodnout další Plzeňan Kubalík, ale ruský gólman si s jeho střelou poradil. O vítězství domácích rozhodl až šestý nájezd, který proměnil vítkovický Zdráhal.

O čtyřiadvacet hodin později se týmy představily v Plzni v Kooperativa areně. Do utkání nezasáhl Kopta, naopak se poprvé proti Rusům představil obránce Andrlík. Čechům se vůbec nepovedl vstup do zápasu a po první třetině prohrávali 0:4. Ani po přestávce se týmu nedařilo a domácí gólmani lovili ze své sítě další čtyři puky. Až když to bylo 0:9, podařilo se svěřencům trenéra Bukače vstřelit alespoň čestný úspěch.

Ve třetím duelu v Třemošné se šestnáctce podařilo navázat na čtvrteční výkon a s Ruskem hrát vyrovnaný hokej. Domácí se nejprve dostali do jednobrankového vedení, avšak sborná ještě v téže třetině skóre otočila. Češi se však nevzdali a stejně jako před dvěma dny poslali utkání do prodloužení. Rozhodující moment tak přišel ve čtyřiašedesáté minutě, kdy Rusko využilo závaru v brankovišti a připsalo si tak druhou výhru nad domácím týmem.
Výsledky: Česko – Rusko 3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0). Branky ČR: 4. Kopta, 56. Vrána, rozh. nájezd Zdráhal.

Česko – Rusko 1:9 (0:4, 0:4, 1:1). Branka ČR: 50. Vrána.

Česko – Rusko 2:3 (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1). Branky ČR: 3. Rob, 45. Košťálek.

Sestava ČR: Jekel (Dvořák) – Košťálek, Kokeš, Písařík, Němeček, Mandát, Beránek, Štencel, Bunda, Ťoupal - Andrlík, Pašek, Vrána, Pokorný, Kohout, Kovářů, Kubalík, Sysala, Rob, Zdráhal, Přikryl, Kopta, Nádrazský, Mandát.

(luc, taf)