Tak reagoval Martin Straka na středeční verdikt Odvolací komise Asociace profesionálních klubů (APK). Ta potvrdila platnost trestu, jenž v polovině listopadu vynesl ředitel hokejové extraligy Stanislav Šulc.

Kluby z Plzně, Mladé Boleslavi a Kladna namočené v podivné registrační aféře, byly za údajně neoprávněný start svých hráčů potrestány odečtem bodů.

Západočeši přišli o 19 bodů, Mladá Boleslav o 22, rázem spadli na chvost soutěže a proti verdiktu se také odvolali. Kladno, které si ztrátou šesti bodů polepšilo a opustilo poslední příčku, trest přijalo.

Souhlas odvolací komise s postupem Stanislava Šulce i drsností trestu nyní kauzu, provázenou kotrmelci a tápáním samotných ochránců řádů, uzavřel v rámci extraligy. Další instancí je pouze civilní soud.

„Já to teď nechci nijak zvlášť komentovat a ani říkat, co uděláme. Možná začátkem příštího týdne bychom mohli mít jasněji,“ říká Martin Straka s tím, že s nějakým obratem k lepšímu ani nepočítal. „Pereme se dál. Ale pomoci si můžeme jen sami, když se soustředíme na zápasy,“ opakuje hrající generální manažer a spolumajitel plzeňského klubu.

Ve středečním večeru zařídil Straka svou dorážkou z 55. minuty důležitou výhru Plzně 3:2 na ledě Kladna.

„Vítězství má pro nás cenu zlata,“ vítá tříbodový zisk náčelník indiánů.

Plzeňští vedli už 2:0, ale náskok promarnili, a o výsledek museli ještě tvrdě bojovat.

„Soupeř využil dvou přesilovek, najednou to bylo 2:2 a přitom jsme předtím měli spoustu šancí. Jenže dát gól byl problém,“ připouští Straka a tuší proč. „Je to těžké, hrajeme pod psychickým tlakem. Pokud bychom ten zápas nezvládli, mohli jsme sezonu odpískat. Takhle žijeme dál.“

Na hranici vstupu do předkola play off obsazenou Litvínovem ztrácí nyní Plzeň devět bodů.

„Devět, pak zase dvanáct bodů, takhle se to tahá a čas utíká. Abychom manko snížili víc, potřebujeme udělat šňůru čtyř pěti vítězství,“ prohlašuje Straka.

Ještě předtím ale olympijský vítěz a mistr světa oslaví přelom roku. Nic divokého nechystá.

„Vždyť už v neděli máme doma Mladou Boleslav a musíme maximálně bodovat,“ připomíná osmatřicetiletý matador.

A jak se bude ohlížet za letopočtem 2010?

„Já rok nehodnotím, pro mě jsou důležitější sezony. Ta minulá byla parádní a nebýt těch trablů, tak by nebyla špatná ani ta současná,“ říká Straka. „Ale jsme ještě ve hře a hokej mě pořád baví. Jen nám musí vydržet zdraví. Zní to jako frázička, ale bez zdraví nejde nic,“ míní excelentní útočník.