Stav série je po čtyřech zápasech 2:2 a jeden z týmu už nakročí k postupu.

„Jde o mečbol a ten, kdo nechá v utkání víc srdce, tak bude kousek od finále,“ shrnuje důležitost střetnutí plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Páté semifinále začíná v 18.30 hodin. Psychická výhoda je na straně celku ze Slezska.

Indiáni sice na úvod Oceláře na jejich ledě dvakrát nachytali, jenže třinecký výběr se potom dvěma výhrami v Plzni vrátil zpátky do série.

„Je to play-off a cesta dál vede přes čtyři vítězství. Vedli jsme 2:0, možná nás už někdo viděl ve finále, ale my víme, že Třinec je kvalitní soupeř a zvlášť venku hraje výborně. V základní části byli v tomhle ohledu nejlepší,“ připomněl trenér Čihák.

„U nás nyní dvakrát vyhráli, ale teď jsme na řadě zase my,“ vyhlásil bojovně kouč před středečním odjezdem do Třince.

A jak Čihák vstřebával dvě domácí porážky?

„Zápasy jsme s kolegy probrali u videa a hráčům ukázali dobré i špatné věci,“ řekl trenér. „Chce to se vyvarovat hloupých faulů a důrazně čistit prostor před bránou. Tam musíme být větší psi. Soupeř musí pocítit, že u naší brány nemá co dělat,“ naznačil cestu k třetímu bodu v sérii.

Oproti pondělnímu utkání Čihák také pozměnil sestavu. „Pohromadě zůstala jen první lajna,“ sdělil.

V bojovné náladě vyrazili na dlouhou cestu do Třince také hráči.

„Nikdo z nás si nemyslel, že sérii s Oceláři uhrajeme na čtyři zápasy, a v Třinci se teď určitě popereme o třetí bod,“ prohlásil obránce Michal Moravčík.

„Dvakrát jsme sice prohráli, předtím ale zase oni, takže série začíná od znova,“ podotkl vytáhlý bek.

Indiáni si ale uvědomují, že oproti pondělnímu střetnutí budou muset v řadě ohledů přidat. „Musíme být důraznější a jezdit pořád naplno. Tak, jako jsme tahali ve třetí třetině čtvrtého zápasu,“ řekl Moravčík. „Zatím v sérii vyhrávají vždy hosté. Nevím sice proč to tak je, ale ve čtvrtek by se nám to hodilo,“ podotkl s úsměvem obránce.

Třinečtí minulé dva zápasy zvládli, ačkoliv skóre pokaždé otvírala Škodovka.

„Možná to kluci potřebují, aby se vyždímali na doraz,“ řekl Václav Varaďa. „Poslední vítězství na ledě Plzně nás posílilo. A jsem přesvědčený, že v dobrém výkonu z pondělí budeme pokračovat,“ nechal se slyšet třinecký kouč.

„Dvě výhry z Plzně teď musíme potvrdit a konečně proměnit výhodu domácího prostředí. Mít mečbol už bude velká výhoda,“ uvedl brankář Šimon Hrubec.

„Teď se to zlomí a vyhrajeme i doma,“ přidal se útočník Erik Hrňa.

Jisté je, že hrát se bude minimálně také v sobotu v Plzni od 15.00 hodin. Volné lístky na šesté semifinále jsou v prodeji na obvyklých místech.