Dělal co mohl. Brankář Samuel Hlavaj byl pod palbou a vytáhl skvělé zákroky. Jako ve druhé třetině, kdy tygřím skokem kryl jednu ze série šancí. Jenže ani bravurní výkon slovenského reprezentanta neodvrátil porážku Škodovky v Pardubicích.

Plzeňští prohráli zápas šestého kola hokejové extraligy s rozjetým Dynamem 1:4 (a nebýt Hlavaje, mohlo být hůř). V tabulce zůstali Indiáni těsně před posledním Kladnem a v nedělním duelu s Rytíři (začátek v 16.30) tak budou doma odvracet pád na dno extraligového pořadí.

Srážka s našlapanými Pardubicemi přišla pro Škodovku jen krátce po těsné porážce s vedoucí Spartou.A i když se Západočeši snažili, bylo znát, že se utkávají celky z opačných pólů soutěže – druhý s předposledním.

Hned na začátku přerušila zápas oprava plexisklaa krátce po otevření hry šli domácí do vedení. Jen po 73 sekundách boje se šťastnou tečí prosadil Radil. Na Hlavaje se pak řítil osamocený Vála, ale neuspěl. Plzeň se převážně bránila, ale dařilo se jí odvracet nebezpečí, a to iv oslabeních. Dokonce mohla vyrovnat, jenže Hrabík před odkrytou pardubickou klecí trefil jen tyčku. Pak se znovu rozjela domácí mašina, jenže v cestě stál Hlavaj. Skvěle vyjeli proti zakončujícímu Válovi.

Podobně se odvíjel zbytek zápasu. Pardubičtí potvrzovali roli favorita, byli výrazně lepší a nebýt závoryv plzeňské brance, rostlo by skóre daleko rychleji. Takhle domácí vedli po čtyřiceti minutách jen 2:0, a to znovus přispěním štěstí. Kousal ještě plzeňskou branku netrefil, ale puk se odrazil k Zohornovi na pohodlný zásah.

Plzeň příliš šancí neměla, kontrovat však mohla.V oslabení na Willa najížděl Straka, jenže gólmana nepřelstil.

V závěrečné periodě přidali domácí z místy drtivého tlaku další dvě branky, první hodně kuriózní. Vála střílelz nulového úhlu a puk dostal do sítě odrazem o tělo brankáře. Pro Hlavaje hodně frustrující moment. Domácí ještě neměli dost a na 4:0 zvýšil po Kousalově pobídce znovu Radil.

Škodováci bojovali alespoňo čestný gól až do konce a v čase 59:50 dostali puk za Willa. Tedy přesněji, plzeňský rodák si po závaru před vlastní bránou srazil do sítě Jansův pokus a připravil se o radost z čistého konta. Pro mladého útočníka Jansu šloo první gól v extralize.

Simona Spěšná a Adéla Holubová (zleva) po úspěšném vystoupení ve Světovém poháru v Americe.
Dvě plzeňské bikerky v Americe v top ten. Holubová osmá, Spěšná desátá

Pardubice - Škoda Plzeň 4:1

Třetiny: 1:0, 1:0, 2:1. Branky a nahrávky: 2. Radil (T. Dvořák, Hrádek), 31. Zohorna (R. Kousal, Vála), 45. Vála, 53. Radil (R. Kousal) – 60. Jansa (Adam, Indrák). Rozhodčí: Kika, Vrba – Axman, Bohuněk. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Střely na branku: 40:15. Diváci: 9 187.

Nejlepší hráči: Lukáš Radil – Samuel Hlavaj.

Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Bučko, Vála, Hrádek, Kolář – Cienciala, Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Paulovič – Mandát, Rákos, Vondráček. Trenéři: Varaďa, Zadina a Krátoška.

Plzeň: Hlavaj – Kvasnička, Zámorský, Houdek, Dujsík, Piskáček, Jiříček – Schleiss, Lev, Holešinský – Hrabík, Adam, Pour – Benák, Mertl, Rekonen – Straka, Jansa, Matýs – Indrák. Trenéři: Kořínek a Bombic.