V úvodním zápase osmifinále play-off v Bolzanu vyhráli Indiáni vysoko 6:1 a vykročili za postupem mezi elitní osmičku. Na výhře se hattrickem podílel Indrák, který stejně jako celý tým konečně protrhl střeleckou smůlu.

Plzeňští trenéři oproti poslednímu extraligovému duelu opět zamíchali sestavou a Škodovka byla v souboji s bolzanskými Liškami k nepoznání. Italského soupeře nepouštěla do tlaku, a na rozdíl od domácí soutěže střílela góly.

Nejprve sice arénu musel kvůli krvavému zranění opustit Kratěna, ale pak se rozjel brankostroj hostů.

V páté minutě Indiáni zaútočili, Eberle našel křižným pasem vlevo rozjetého Allena, který ranou pod horní tyč dosáhl první gól v CHL. A v čase 6:50 se z dorážky poprvé prosadil Indrák.

Snížit mohl Crescenzi, sám před Milčakovem však šanci neproměnil

Po první přestávce Bolzano přidalo. V 23. minutě příliš vyjetého Milčakova překonal Petan, a jen tak tak, že po dalším závaru před plzeňskou brankou domácí stav nesrovnali. Jenže potom stříleli góly zase jen hosté.

Po povedené kombinaci podruhé skóroval Indrák.

FC Viktoria Plzeň na tiskové konferenci.
Možná si s trenérem Realu vyměním sako, žertoval Vrba

Škodovka přečkala dvojnásobné oslabení. Milčakov reflexivním švihem lapačky zastavil Insamovu ránu a Petan v dobré pozici minul.

A po polovině zápasu hosté znovu udeřili. Kracík našel rozjetého Gulaše a ten ranou na vzdálenější tyč přidal čtvrtý plzeňský gól. V závěru druhé části Indrák završil hattrick a zvýšil vedení hostů na 5:1.

Tým Lišek se ještě snažil odvrátit debakl, Irvinga v domácí kleci po druhé pauze vystřídal Smith, ale střelecky vycházelo Bolzano dál naprázdno. Třeba jako když Insam nevyužil zaváhání Milčakova v rozehrávce.

Naopak v nájezdu na Smitha potvrdil nadvládu hostů Straka.

Plzeňský obránce Allen svedl ostrou bitku s domácím Frankem a oba inkasovali trest na pět minut a do konce utkání.

S přispěním pozorného Milčakova škodováci už luxusní náskok do odvety udrželi. V závěru je zachránila horní tyč.

Zápas v Plzni je na programu v úterý 20. listopadu od 17.00 hodin.

HC BOLZANO – HC ŠKODA PLZEŇ 1:6 (0:2, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Petan (Kuparinen, Frigo) – 5. Allen (Eberle, Kaňák), 7. Indrák (Kodýtek), 26. Indrák (Kindl, Kodýtek), 33. Gulaš (Kracík), 39. Indrák (Kaňák), 50. Straka (Kodýtek).
Rozhodčí: Piechaczek, Rohatsch (oba Německo) – Pardatscher (Itálie), Schauer (Rakousko).
Vyloučení: 5:4, navíc Frank (Bolzano) a Allen (Plzeň) na 5 minut a do konce utkání.