Navíc fanoušci modrobílých si po souboji 31. kola mohli triumfálně zakřičet: Plzeň vede ligu!

„Zápas v Mladé Boleslavi byl na jedné straně obyčejný. Ale zároveň jsme věděli, že pokud tu uspějeme, poskočíme do čela. A to jsme zvládli,“ byl spokojen s obsazením lichotivé pozice trenér Marian Jelínek.

Plzeňští indiáni vedou extraligu o dva body před Vítkovicemi a Zlínem.

„Jde sice jen o dílčí, ale přesto příjemný úspěch. Tak vysoko nejsme náhodou, ale proto, že pravidelně bodujeme a mužstvo je v pohodě,“ podotkl plzeňský kouč.

A jak se rodila šestá plzeňská výhra v řadě, byť tentokrát jen za dva body?

Indiáni dali první gól, ale Boleslav v úvodu druhé třetiny skóre otočila. Bojovní hosté šli potom znovu do trháku, jenže domácí Král z trestného střílení srovnal na 3:3. Třetí dějství o vítězi nerozhodlo a hned zkraje prodloužení byla úspěšnější Plzeň.

To si obránce Jiří Hanzlík najel mezi kruhy a mířil pod horní tyč.

„To byla hlavně práce Martina Straky a Tomáše Vlasáka, kteří zaměstnali beky. Já to jen dobře trefil,“ říkal autor vítězné rány. „Nehráli jsme až tak dobře, ale body jsou cenné,“ doplnil.

Už deset zápasů trvající bodová série Plzně těší i trenéra Jelínka.

„Daří se zkušeným i mladíkům a na herním projevu je to znát,“ potvrdil kouč.

Svěřence se však snaží držet při zemi. „Jen tak můžeme v podobném duchu pokračovat. Přece není nikde psáno, že vyhrát lze jen šestkrát po sobě,“ podotkl Jelínek.

Také v říjnu totiž na konto Plzně přibylo šest vítězných zápasů v řadě, jenže poté se tým dostal do útlumu. „To jsou jen statistiky. Svůj příběh má přece každý zápas.“

A utkání, která čekají Plzeňany v závěru týdne, budou ostrá. V pátek zaútočí na ČEZ Arenu čtvrté Pardubice a v neděli míří indiáni na led šesté Slavie.
Dobrou zprávou je, že do tréninku se už zapojil jak Mark Bomersback, tak další útočník Michal Tvrdík.