To byla jízda. Plzeňští Indiáni ve vrcholící rvačce o místo v play-off rozdrtili v pátečním souboji doma pronásledovatele ze Zlína 7:1 a upevnili svou pozici v desítce.

Už v první třetině škodováci nasázeli Valachům čtyři góly, stejně jako v předchozích třech vzájemných duelech v sezoně dohromady.

V úvodu utkání 44. extraligového kola Plzeňští nejprve ubránili dvě oslabení a pak se ujali režie.

Skóre otevřel v 10. minutě šikovnou tečí kdo jiný, než snajpr Kubalík a na konto přidal 27. zásah v sezoně. Pak Škodovka využila dvě početní výhody.

První ve 13. minutě už po šesti sekundách. Po vyhraném buly trefil Stach tyč, Lev dorážel, ale teprve Indrák zavěsil puk do sítě. Při dalším zlínském vyloučení se role měnily. Indrákovu bombu gólman Kašík vyrazil a Lev pohodlně dorážel.

Hosté si vzali oddechový čas, ale málo platné. Na 4:0 v závěru třetiny zvýšil po dravém průniku Stach.

Změna v bráně nepomohla

Zdrceného Kašíka nahradil po pauze Štůrala, ani to však nepomohlo. Ve 22. minutě Moravčíkovu přihrávku z křídla posunul Svoboda a Preisinger v den svých šestadvacetin skóroval – 5:0. Následně nasadil k nájezdu Kubalík, jeho ránu Štůrala neudržel, puk se došoural do branky, ale sudí předtím přerušili hru.

Vedením ukolébaná Škodovka polevila a hosté to ještě zkoušeli. Bukartsovu teč odpálil z brankoviště obránce Němeček. Říčkovu střelu kryl Machovský.

Valaši v těch chvílích měli sice více ze hry, ale góly stříleli dál Indiáni. Na 6:0 zvýšil kapitán Kratěna a sedmý gól dokonce v oslabení přidal bekhendovým nahozením Lev.

„Důležitější bylo, že jsme v první třetině na rozdíl od soupeře využili dvě přesilovky a potom jsme už jistě mířili za třemi body. Můj druhý gól v oslabení byl šťastný," uznal Lev, včera motor plzeňského týmu.

Zraněný Hollweg potěšil fanoušky

Ve třetí třetině ztratil zápas náboj a ve 49. minutě sebral Machovskému šanci na třetí nulu v sezoně z dorážky Gago.

„Plzni gratuluji, ale zápas se mi nehodnotí lehce. Hrajeme o desítku, k utkání jsme přijeli o den dřív a potom se stane tohle. Prohrát se může, ale ne takovým výkonem," zlobil se zlínský trenér Martin Hamrlík.

Nejvyšší výhrou v sezoně potěšili Indiáni na pět tisíc diváků. Jiskřivou atmosféru po zápase ještě víc rozbouřil kytarovým sólem zraněný útočník Ryan Hollweg.

„Hráli jsme s elánem a pomohli jsme si góly v přesilovkách. Zápas jsme definitivně zlomili v úvodu drujhé třetiny pátým gólem. Na nějakou euforii ale není místo, už v neděli hrajeme další důležitý zápas v Olomouci," zdůraznil plzeňský asistent Jiří Hanzlík.