I druhý díl série zahájila Škodovka sebevědomě a dlouho vedla 2:0. Jenže Kohouti v třetí části snížili, v závěru při power-play stihli vyrovnat a v úvodu prodloužení potom se štěstím rozhodli o výhře.

V sérii je tak na zápasy srovnáno.

„Je to 1:1 a my nyní pojedeme do Olomouce vyhrát třetí zápas,“ dal útočník a jeden z plzeňských lídrů Jan Kovář najevo, že Škoda prohrála bitvu, ale dál věří ve své vítězství.

Zápas jste ztratili smolným gólem v prodloužení. Bolí hodně taková porážka?

Jako každá jiná porážka.

Přitom jste dlouho vedli a zdálo, se že máte utkání pod kontrolou.

Pod kontrolou jsme to právě v závěru moc neměli. Postupně jsme zalezli, přestali hrát a Olomouc toho využila. Oproti prvnímu zápasu nám chyběl potřebný drajv, instinkt zabijáka. Nepřidali jsme třetí gól, abychom soupeři odskočili, a také proto jsme zápas ztratili.

Ve třetí třetině jste ubrali na aktivitě. Co se stalo?

Dali jsme soupeři šanci čuchnout a on toho využil. Neměli co ztratit, začali lítat a pro nás už bylo těžký se do toho dostat zpátky. Ale jednou jsme vyhráli, jednou prohráli a jedeme dál.

Přece jen, neměli jste v hlavách za stavu 2:0, že se už nemůže nic stát a směřujete k druhé výhře?

To určitě ne. O tom nemůže být ani řeč. Jen jsme se měli dál tlačit do brány a dát třetí gól, který by nás uklidnil a nejspíš rozhodl zápas. To se nám ale nepovedlo. Bohužel.

Je to pro vás poučení, varování do dalších zápasů?

Asi v tom, že je to 1:1 a my pojedeme do Olomouce vyhrát třetí zápas.

Překvapila vás Olomouc něčím?

Ani ne. Zápas jsme dobře začali, vedli jsme, ale postupně jsme se z toho vytráceli. Takže spíš jsme oproti prvnímu utkání byli jiní my. Ale teď už nemá cenu o tom debatovat, spíš se musíme soustředit na další zápasy.

Co jste si říkali před prodloužením v kabině?

Chtěli jsme hrát aktivně, zkusit to rozhodnout na naší stranu. Jenže nakonec z toho bylo jen pár střídání. Pak se puk náhodně odrazil na jejich hokejky před prázdnou bránu a bylo hotovo.

Jak je náročné hrát dva zápasy ve dvou dnech a ještě jít do prodloužení?

To je play-off. Tak se to hraje a každý s tím počítá.

Očekávalo se, že souboje Plzně s Olomoucí nepřinesou nijak krásný hokej. Cov tomhle ohledu ukázala úvodní střetnutí?

To ať posoudí diváci, kteří zápasy sledovali. Ale rozhodně se hraje náročný hokej plný soubojů a bude to tak až do konce. Což je v play-off běžné a my jsme na to připravení.

Diváci během obou zápasů fandili slušně a v duchu fair play. Vnímali jste to?

Ano a bylo to v pohodě. Trest, podmínečně uzavřený stadion, je pro všechny varováním, zdviženým prstem a jsem rád, že si to naši fanoušci vzali k srdci. Doufám, že to bude v Plzni už vždycky takové.