Oslabená Plzeň si pojistila místo v elitní čtyřce

Plzeň - Hokejová Škodovka překvapení nepřipustila a po výhře nad Chomutovem je kolo před koncem základní části druhá.

4.3.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Kvůli zranění jim chyběl kapitán Martin Straka i další útočník Tomáš Vlasák, přesto hokejisté Škody Plzeň dosáhli svého.

V 51. extraligovém dějství dokázali úřadující mistři zvítězit v Chomutově nad nejhorším celkem soutěže 3:1 a znovu se procpali na druhé místo před Třinec, který svůj úterní zápas prohrál .

I bez ohledu na výsledek posledního kola, kdy v Plzni přivítají v pátek tým Mountfieldu, si tak škodováci zajistili místo v elitní čtyřce po základní části.

Naopak Piráti prohráli čtyřiadvacátý zápas v řadě.

První vyrovnaná třetina góly nepřinesla. Opticky měli o něco více ze hry domácí Piráti, ale k vážnějšímu ohrožení Machovského v plzeňské brance se nedostali. Škodovka si vypracovala možná slibnější příležitosti, ale skórovat také nedokázala.

V prostřední dvacetiminutovce už nuly ve skóre zmizely. Domácí Račuk, který projel až před Machovského, se mezi střelce ještě nezapsal.

Gólman přistrčený některým ze spoluhráčů sice klouzal vzad, ale puk udržel před brankovou čarou, což potvrdila konzultace s videorozhodčím.

V 27. minutě se už Západočeši v přesilovce prosadili.

Kratěna nabil z rohu Mozíkovi, který tvrdou ranou propálil gólmana Růžičku – 0:1.

O deset minut později však Chomutov se štěstím srovnal. Bartečkovo nahození z pravého kruhu si do vlastní klece srazil některý z plzeňských beků – 1:1.

V závěru třetiny se ještě zpoza pirátské branky procpal do šance Duda. Jeho první střelu Růžička vyrazil, ale plzeňský dravec puk sklepl do sítě. Pro obhájce titulu bohužel vysokou holí.

Domácím se stala osudnou 44. minuta.

To nejprve v oslabení ujížděl Kratěna sám na Růžičku, přihrál ještě Lvovi, ale pirátský strážce odolal.

Záhy se v početní převaze ocitla Plzeň a výhodu využila. Bartečka obral o kotouč hostující Seman, pasem vyslal do sóla Jána Sýkoru, který ostrým švihem nedal Růžičkovi šanci – 1:2.

Chomutovští se ještě snažil o vyrovnání, sáhli i ke hře bez gólmana, ale Bartejsova rána zapadla těsně vedle cíle a pak se znovu naplnila hořká kletba Pirátů.

Ve středním pásmu se zmocnil kotouče Tomáš Sýkora a trefou do prázdné brány zpečetil výhru Škodovky – 1:3.

4.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
Fotbalisté Viktorie Plzeň po výkonu plném chyb prohráli v Lucernu v utkání Evropské ligy FC Luganu 2:3.
1

Viktoria padla, finiš přišel pozdě

Skříňky do škol

Školní děti dostanou skříňky z Lidu

Vencu posadím na zadek, říká boxer Pavel Šour

Plzeň - Souboj Pejsar vs. Šour o boxerský pás mistra ČR v těžké váze profesionálů bude v prosinci.

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.

Divadelník Budil má výročí

Plzeň – Dnes (19. října) uplyne 170 let od narození Vendelína Budila, muže, který je patronem plzeňského divadla.

SOUTĚŽ o vstupenky na Medeu

Plzeň – Velké divadlo uvede zítra od 19 hod. operu Medea v titulní roli s Ivanou Veberovou. Deník ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla v Plzni připravil pro své čtenáře soutěž o vstupenky.