Šest zápasů mlčel, míjel cíl, ale probral se v pravý čas. Aby si hokejová Plzeň zachovala naději na účast v předkole play-off, potřebovala v úterním předposledním kole nutně porazit Pardubice. Úkol splnila a Dominik Kubalík přispěl k výhře 5:2 dvěma góly.

Jednadvacetiletý forvard přidal na konto 28. a 29. zásah v sezoně a jen teorie ho dělí od obhajoby koruny nejlepšího střelce extraligy. Náskok před pronásledovatelem Michalem Vondrkou z Chomutova zvýšil Kubalík už na šest zásahů a zbývá odehrát jen zítřejší poslední kolo.

V něm však jde desáté Škodovce o mnohem víc.

Čtěte také: Škoda zlomila Vary a oživila naděje na play-off

Indiáni nastoupí v Praze proti Spartě, a aby se nemuseli ohlížet na soupeře, potřebují urvat minimálně bod. Jedenáctý Zlín, který na Plzeň ztrácí dva body, hostí zítra předposlední Karlovy Vary. A o tři body horší Olomouc na dvanácté příčce přivítá Kometu Brno, a ta už má také své jisté.

„Chceme si zahrát předkolo play-off, to je nyní nejdůležitější a individuální statistiky jdou stranou," vyhlásil Kubalík, který je zároveň se 47 kanadskými body druhý v produktivitě soutěže.

Za vedoucím Václavem Pechem ze Sparty zaostává i plzeňský ostrostřelec o čtyři body. Stejně bodů jako Kubalík mají ale i další dva hráči, sparťan Petr Vrána a Jaroslav Bednář z Hradce Králové.

Sledujete vedle střelecké tabulky i pořadí produktivity?
Stejně jako se kouknu na střelce, tak se dívám na bodování. Nejde to přehlídnout, ale momentálně je mi jedno, jestli skončím v produktivitě druhý nebo třetí.

Jak na vás působila přibývající řada zápasů, v nichž jste neskóroval?
Že mi to tam nepadalo, mi připomínalo hlavně okolí. Já si to zase tak moc nepřipouštěl. S klukama v kabině jsme se tomu smáli. Góly naštěstí dávali jiní, ale jsem rád, že jsem se zase trefil. Zvlášť když nám to pomohlo k vítězství. Ještě důležitější to pro nás bude ale v pátek (zítra) na Spartě.

V předchozích třech vzájemných utkáních se Spartou v sezoně jste získali jen bod doma za porážku v prodloužení. Dokážete alespoň to samé nyní v Praze?
Uděláme pro to maximum. Bude to jako zápas play-off a jsme odhodláni tam nechat vše. Jít na krev. Hrajeme o hodně a rozhodně si chceme vybojovat účast v předkole.

K zaokrouhlení střeleckého konta vám chybí jediný zásah. Schoval jste si ho na Spartu?
Kéž by. Byla by to paráda, kdyby zrovna třicátý gól přišel na Spartě, ale je jedno, kdo z nás se trefí. Hlavně, že uspějeme. Důležité budou přesilovky, které nám proti Pardubicím docela šly. Nechci to ale zakřiknout. Proti Spartě se o ně potřebujeme určitě opřít.

K jistotě vám chybí jen bod. Připomínáte si zápasy,v nichž se dalo získat víc,a přesto se to nepovedlo?
Nevyšla nám už první čtvrtina, v níž jsme vybojovali jen osm bodů, což hodně mrzí. Nezvládli jsme i pár dalších zápasů, ačkoliv jsme je měli dobře rozehrané a teď nám to chybí. Zkazili jsme si to sami a sami se z toho musíme dostat.