Hokejoví fanoušci v Plzni si úterní start extraligy užili naplno. Tým Lasselsebergeru rozstřílel v ošidném zahajovacím utkání Zlín 6:2, když rozhodující náskok k zisku prvních tří bodů si vytvořil už v úvodní třetině. To se nejprve Plzeňští ubránili v pětiminutovém oslabení, když jen po 108 vteřinách hry byl po zákroku na Miku vyloučen domácí Dvořák a pak v rozpětí čtyř minut třikrát udeřili.

Skóre k nadšení publika otevřel hrající generální manažer Straka, druhý gól připojil záhy zadovkou Šindel a i když poté hostující Záhorovský snížil, rozjetý Adamský střelou nad lapačku brankáře vrátil domácím uklidňující náskok. Ve zlínské brance pak Murína nahradil Biegl, ale ani ostřílený veterán mezi tyčemi jízdu Plzně nezastavil. Během 32. minuty kapituloval hned dvakrát a poté už rozklížený zlínský celek neměl čím čelit převaze vítězů.

Milan Razým (trenér Plzně): Vyhráli jsme zaslouženě. V úvodu jsme zvládli nepříjemné pětiminutové oslabení, hosté si nevytvořili žádnou šanci a nás to nastartovalo. Už během první třetiny jsme si vytvořili uklidňující náskok, který jsme potom ještě dalšími dvěma góly upevnili. Můžeme být spokojeni s výsledkem i předvedenopu hrou­.

Zdeněk Venera (trenér Zlína): Nevyšel nám už vstup do zápasu. Nějaká naděje na možný obrat nepříznivého vývoje se naskytla po snížení na 1:2, jenže jsem záhy po rychlém protiútoku inkasovali potřetí a domácí se dostali do herní pohody a náskok si už pohlídali.

Karel Sopr

20:03 (60:00') - Plzeň vyhrává první extraligový zápas se skóre 6:2.

56:36' - Zlín je kompletní.

54:36' - Přesilovka Plzně. Jiří Kučný je vykázán na 2 minuty za hákování.

52:16' - Zlín snížil skóre na 6:2. Hosté bleskově využívají přesilovou hru! Roman Málek neudržel ránu od modré, kteoru viděl jen skrz chumel těl před sebou, Bedřich Köhler se dokázal nejlépe zorientovat a z hranice brankoviště doklepl puk do branky. Asistence: Jaroslav Balaštík, Lukáš Galvas.

50:01' - Plzeň je kompletní.

48:01' - Přesilovka Zlína. Petr Vampola je potrestán 2 minutami za hákování + osobním desetiminutovým trestem. K Vampolovi proto přisedl Jakub Šindel, který odpyká menší trest.

45:46' - Přesilovka Plzně. Lubomír Vosátko je vykázán na 2 minuty za krosček.

43:43' - Plzeň dává gól, vede tak o pět branek za skóre 6:1. Neurovnaná přesilovka domácích nakonec skončila gólovým efektem, střela Petra Vampoly se odrazila od pravé tyče a klouzala po brankové čáře, až puku do sítě pomohl Michal Důras. Asistence: Petr Vampola, Jakub Šindel.

42:19' - Až 91 vteřin můžou domácí hrát ve dvojnásobné početní převaze. Zlínský obránce Lubomír Vosátko je vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

41:50' - Přesilovka Plzně. Pavel Kubiš je potrestán 2 minutami za hákování.

19:27 (40:00') - Začíná poslední třetina do které PLzeň vstupuje se čtyřbrankovým náskokem.

19:09 (40:00') - Končí druhá třetina, ve které Plzeň zvýšila svůj náskok o dvě branky. Skóre zápasu je tak 5:1.

38:38' - Hosté jsou kompletní.

36:38' - Přesilovka Plzně. Antonín Bořuta je potrestán 2 minutami za hákování.

34:39' - Hosté jsou kompletní.

32:39' - Přesilovka Plzně. Radek Míka je vyloučen na 2 minuty za sekání. Buly před Bieglem.

31:42' - Plzeň střílí další gól. 5:1. Volání domácích fanoušků po "bůru" domácí rychle vyslyšeli. Peter Fabuš opřel svou jemnou teč z pravého kruhu o kalhoty jednoho z obránců Zlína a Radovan Biegl se ke své pravé tyči vrhal marně, puk se zastavil kousek za brankovou čárou. Bez asistence.

31:03' - Plzeň zvyšuje svůj náskok o další branku. Skóre je 4:1. Petr Vampola zazvpomínal na výkony z minulé sezóny. Za brankou se zbavil protihráče, vybruslil před brankoviště a pod padajícím Radovanem Bieglem poslal puk do sítě. Asistence: Jiří Dobrovolný.

28:00' - Přesilovka Zlína. Radek Matějovský je vyloučen na 2 minuty za hákování.

25:48' - Hosté jsou kompletní.

23:48' - Přesilovka Plzně. Lukáš Galvas je potrestán 2 minutami za hákování Vlasáka.

21:58' - Zlín hraje v plném počtu.

20:02' - Plzeň dohrává přesilovku z první části.

18:31 (20:01') - Začíná druhá třetina. Plzeň do ní vstupuje s dvoubrankovým náskokem.

18:11 (20:00') - Končí první třetina. Plzeňáci mají dvoubrankový náskok.

16:38' - Domácí jsou v plném počtu.

14:38' - Začíná přesilovka Zlína. Domácí hrají hodně nedisciplinovaně. Je tu druhý faul v útočném pásmu. Petr Vampola je vykázán na 2 minuty za nedovolené bránění.

13:32' - K potěše plzeňského publika zamířil Igor Murín na střídačku, v brance jej nahradil Radovan Biegl.

13:32' - Plzeň opět zvyšuje své skóre. Stav zápasu 3:1. Martin Adamský napálil na levém křídle puk, který zapadl k tyči nad Murínovou volnou rukavici. Asistence: Jakub Šindel.

12:48' - Zlín dává gól. Stav je 2:1. Hosté domácí přehráli. Roman Málek ještě vyrazil střelu Davida Noska, ale zcela zapomenutý Martin Záhorocský dostal mezi kruhy příležitost na reparát a rychlým švihem se nemýlil, prostřelil Málkův postoj. Asistence: David Nosek

11:06' - Plzeň střílí druhý gól, stav utkání je tedy 2:0. Unavení Zlínští nestíhali. Igor Murín ještě vyrazil střelu Tomáš Pácala, ale volný Jakub Šindel puk sebral, ležícího Murína objel a pohodlně trefil prázdnou klec. Asistence: Tomáš Pácal, Tomáš Vlasák

9:15' - Plzeň je kompletní a začíná se její krátká přesilovka.

9:08' - První gól! Plzeň vede 1:0. Domácí účet otevíra symbolicky Martin Straka, který si nabruslil mezi kruhy na nezištnou přihrávku Petra Vampoly a propálil Murínovy betony. Asistence: Petr Vampola

7:55' - Bude se hrát 4 na 4. Antonín Bořuta je penalizován 2 minutami za sekání. Buly před Murínem.

7:10' - Přesilovka Zlína. Václav Benák je vykázán na 2 minuty za držení protihráče. Buly před Málkem.

6:58' - Plzeň je kompletní.

5:17' - Oboustranné vyloučení. Domácí Stanislav Hudec a hostující Ivan Rachůnek jsou vykázáni na 2 minuty za hrubost. Hraje se 5 na 4.

1:48' - Zlín je v přesilovce. Za faul v útočném pásmu je 5 minutami + osobní trestem do konce utkání potrestán Michal Dvořák za vražení na hrazení. Dvořák je už v šatně, místo něj sedí na trestné lavici Tomáš Kubalík.

0:01 - Slavnostního vhazování se ujala plzeňská legenda, Bohuslav Ebermann.

17:30 (0:01) - Začátek utkání