Novým generálním partnerem hokejového klubu Plzeň 1929 je od čtvrtka významný výrobce dopravní techniky Škoda Holding.

„Plzeňská Škodovka je úspěšný podnik a hokej v Plzni patří u nás k absolutní špičce. V čele klubu navíc stojí výrazná osobnost Martin Straka. Očekáváme, že navázané partnerství by mělo být oboustranně prospěšné,“ uvedl před podpisem smlouvy Tomáš Krsek, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Škoda Holding. „Věřím, že jsme tím udělali radost i fanouškům,“ podotkl.

Aby ne. Až v pátečním zápase s Litvínovem zaburácí plzeňskou arenou tradiční pokřiky, nepůjde jen o vzpomínky na minulost.

Škodovka, ta milovaná je. Škodováci, bojujte jako draci. Obojí má zpět svou aktuálnost.

Navíc smlouva zaručuje momentálně nejlepšímu klubu extraligy podporu až do roku 2014.

„Každoročně získáme pevně danou částku a k tomu případně bonusy za postup do play off i umístění ve vyřazovacích bojích včetně zisku titulu. Řádově půjde o desítky milionů korun,“ řekl ve čtvrtek k podmínkám kontraktu ředitel klubu Emil Kristek.

Význam podpisu smlouvy dodal svou přítomností na tiskové konferenci i primátor města Pavel Rödl. „Hokej je v Plzni dlouhodobě spjat se Škodovkou. Jsem rád, že tohle spojení bylo po šestnácti letech obnoveno,“ uvedl první muž města.

„Ve složité ekonomické situaci má pro nás smlouva zásadní význam,“ zdůraznil Kristek.

Poté, co odešel minulý generální sponzor, společnost Lasselsberger, dolehly na plzeňský klub finanční potíže a hrozící krach odvrátil svým vkladem až Martin Straka.

„Nic takového nám nyní nehrozí,“ pochválil Kristek spojení se Škodovkou.

Jméno klubu se tím ale nemění. Název a znak Škodovky se objeví nově na dresech a v hale. „Indián zůstává a pod ním bude škodovácký okřídlený šíp. K Vinetouovi přibude Nšoči,“ komentoval změnu klubový ředitel.