Nový rok odšpuntovali hokejisté Škody Plzeň ve velkém stylu, což zkraje ledna odnesla Olomouc i Kladno. Indiáni skolili Kohouty doma 8:0, ale v neděli přišla drsná odplata. Škodovka prohrála na Hané zápas 34. extraligového kola 3:7.

Rozhodující se v přímém duelu o desátou příčku tabulky staly přesilovky. V početních výhodách předtím nejhorší Olomouc jich využila hned pět, zatímco Západočeši žádnou, a to hráli přes minutu v pěti na tři.

Hosté se sotva rozkoukali a přišlo první vyloučení a v jeho závěru gól. Hřištěm projel Káňa a prostřelil brankáře Hlavaje – 1:0. Tenhle scénář se opakoval ještě dvakrát.

Když na trestné seděl plzeňský Pour, Hlavaj se ještě skvěle přesunul proti zakončujícímu Navrátilovi. Pár sekund před koncem výhody však rozjetý Nahodil zprava zvýšil na 2:0. A ve druhé periodě tentokrát 15 sekund před koncem plzeňského trestu znovu Nahodil přidal třetí gól.

Indiány to ale nezlomilo a Matýs v čase 26:34 konečně překonal brankáře Sedláčka. Jenže po 31 sekundách měli Kohouti třígólový náskok zpátky. Zásah byl připsán Kuncovi, ale puk si do vlastní stě srazil jeden z bránících hráčů – 4:1. Hlavaje po čtvrtém gólu nahradil Pavlát a modrobílí znovu udeřili. Po akci se Söderlundem skóroval podruhé Matýs.

Před koncem prostřední části sáhla ke změně brankářů překvapivě i Olomouc. Sedláčka nahradil Konrád. Jenže zbývajících pár minut se kvůli opravě poškozeného mantinelu dohrávalo až před třetí třetinou.

To měli hosté přesilovku, kterou ještě umocnil Tomkův faul oceněný trestem na pět minut a do konce zápasu, jenže Plzeň ani 1:20 minuty dvojnásobné přesily nevyužila. Nezúročila ani zbytek klasické výhody.

Indiáni dál bojovali a ve 48. minutě pokračující tlak z přesilovky přetavili v kontaktní branku. Söderlund prokličkoval před Konráda, byl sražen, ale Mertl zblízka protlačil puk pod brankáře a do sítě ho dovezl padající Pour. Sudí se ještě koukli na video a gól uznali -4:3.

Jenže v čase 53:32 znovu udeřilo speciální olomoucké komando, prosadil se Kusko, zisk tří bodů při plzeňské power-play zpečetil Bambula trefou do prázdné klece. Na konci 59. minuty upravil Klimek skóre na 7:3, jak jinak než v přesilovce.

Plzeň se nyní představí třikrát doma, v pátek se utká s Vítkovicemi, v neděli s Kometou a další středu s Českými Budějovicemi.

Olomouc - Škoda Plzeň 7:3

Třetiny: 2:0, 2:2, 3:1. Branky a nahrávky: 3. Káňa (Nahodil, Ondrušek), 8. Nahodil (Káňa, Bambula), 24. Nahodil (Ondrušek, Bambula), 28. Kunc (Ondrušek), 54. Kusko (Macuh, Kunc), 58. Bambula (Kunc), 59. Ondrušek (Klimek) – 27. Matýs (Söderlund), 31. Matýs (Söderlund), 48. Pour (Mertl, Söderlund). Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Svoboda, Axman. Vyloučení: 3:6, navíc 25 minut Knotek (OLO) za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 5:0. Střely na branku: 27:27. Diváci: 4 258.

Nejlepší hráči: Lukáš Nahodil – Ondřej Matýs.

Olomouc: Sedláček (36. Konrád) – Ondrušek, Škůrek, Švrček, Černý, Řezníček, Rutar, Mareš – Kunc, Macuh, Bambula – Káňa, Nahodil, Navrátil – Kusko, Knotek, Klimek – Anděl, Menšík, P. Musil. Trenéři: Tomajko a Petrovický.

Plzeň: Hlavaj (28. Pavlát) – Skok, Zámorský, Laakso, Dujsík, Kvasnička, Piskáček – Pour, Lev, Rekonen – Holešinský, Mertl, Schleiss – Söderlund, Indrák, Matýs – Hrabík, Jansa, Straka. Trenéři: Kořínek a Bombic.