Po šesti letech přišla pro nadějného gólmana nabídka z Liberce, a tak se stěhoval na sever Čech. Řeč je o odchovanci Meteoru Třemošná, osmnáctiletém Aleši Stezkovi.

V dresu Bílých Tygrů Liberec se jeho talent dále rozvíjel, pravidelně nastupoval v extralize juniorů a v posledních třech letech se objevoval i v mládežnických reprezentačních výběrech až po letošní MS hráčů do 18 let. Tam jeho umění neuniklo zámořským skautům a vybral si jej celek působící v nejvyšší americké juniorské soutěži Sioux Falls Stampede. Pak ovšem následoval draft NHL a tam si zástupce české brankářské školy jako celkově 111. hráče vybral celek Minnesota Wild.

Kdy jste začal s hokejem, kdo vás k němu přivedl?
K hokeji mě přivedl můj strýc a mamka už v šesti letech a hned jsem si jej zamiloval.

Kteří trenéři vás v začátcích v Meteoru vedli?
Byli to trenéři Krampol, Jonák a Gajdošík, ti mně dali velmi důležité základy, na kterých jsem mohl později stavět.

Nastupoval jste vždy výhradně na pozici brankáře, nebo jste zkoušel i jiné posty?
Mým snem bylo od začátku chytat, a protože se mi v brance dařilo, tak jsem jiná místa nezkoušel a vlastně ani nechtěl.

Máte nějaký konkrétní brankářský vzor?
Vždy se mi velmi líbil styl chytání dlouholeté opory Pittsburghu Marc-Andre
Fleuryho.

Další štací, ve které jste strávil stejně jako v Třemošné šest let, byl Liberec. Jak jste tam byl spokojen?
Působení v Liberci mi zásadním způsobem pomohlo v dalším výkonnostním růstu. Liberec má velkou zásluhu na tom, že jsem se nyní dostal do Ameriky.

Byl jste osobně přítomen na draftu NHL?
Ne, neboť jsem ani neočekával, že bych mohl být už letos draftován. Vše jsem ale sledoval na internetu a bylo to pro mě velkým a příjemným překvapením.

Místo působení v Benátkách nad Jizerou, kde jste měl v týmu mužů od nové sezony působit, vás nyní čeká cesta do Ameriky. Nemáte trochu obavy, že se v silné zámořské konkurenci nedokážete prosadit?
Možná to bude znít příliš sebevědomě, ale nemám. Vím, že to bude strašně těžké, ale jsem připraven se o svou životní šanci poprat.