A jsou tam slyšet. Jenže zároveň jdou často přes čáru a při svém skandování hrubě urážejí rozhodčí i soupeře.

Už v minulé sezoně platil klub za pokřiky svých fans mastné pokuty.

V závěru základní části pak byla v Plzni stejně jako v Brně dokonce na jeden zápas uzavřena tribuna pro stání. Trest tehdy až na poslední chvíli zrušil prezident svazu Tomáš Král.

Jenže v probíhající extralize přišel další exces a Plzeň se v závěru základní části zrovna po souboji s Třincem ocitla v podmínce.

Plastová lahev zasáhla sudího Hribika, plechovka zase hráče na třinecké střídačce, kotel přitopil svými urážkami a přišel trest.

Pokuta a podmínečně uzavřený stadion na jeden zápas.

Vedení klubu v čele s majitelem Martinem Strakou poté fanoušky při několika setkáních mírnilo a ti se v play-off dlouho drželi.

Až v pondělním čtvrtém semifinále s Oceláři přišly problémy. Svoje sehrála frustrace z nepříznivého vývoje utkání, ale také výroky sudích.

V přerušené hře se z kotle začaly ozývat urážky rozhodčích, klub zareagoval spuštěním hodně hlasité hudby. Až to rvalo bubínky.

Následně se na kostce nad ledem objevila výzva Martina Straky k fanouškům, aby se zdrželi vulgarit. Jenže nepomohlo to.

Když tam pak už znovu v dunění diskotékových rytmů zasvítil nápis „Radši diskotéku než vulgarismy“, část příznivců opustila stadion.

Po diskusi s plzeňskými hráči, kteří ten den nebyli v sestavě, se sice do kotle vrátili, ale atmosféra vypjatého souboje byla narušena.

Ke škodě Indiánů, kteří bojovali o srovnání těsného manka.

Indiáni také po zápase, který prohráli 3:4, reagovali hodně ostře. „Osobně jsem se při návratu do extraligy strašně těšil na naše fanoušky, a teď jsem zklamaný. Hrajeme o finále extraligy a část kotle ve druhé třetině odejde? Takové fanoušky nepotřebujeme,“ prohlásil útočník Jan Kovář.

Podobně se vyjádřili i jeho spoluhráči. „Nikdo z nás si tohle nezaslouží. Bojujeme, padáme do střel a potom se stane tohle. Hráli jsme čtvrtý zápas semifinále a potřebovali jsme hnát dopředu. Mrzí nás to,“ uvedl zklamaně další forvard Miroslav Indrák.

A kritický vůči odcházejícím příznivcům byl také Lukáš Pulpán. „Chceme fanoušky, kteří nás budou podporovat. Ne ty, kteří se seberou a odejdou, když je potřebujeme,“ zlobil se obránce. „Nějaký úspěch jsme udělali, jsme v semifinále, tak by si lidi měli hokej užít. A ne, aby odcházeli ven ze stadionu,“ zdůraznil Pulpán.

Kauza odcházejících fanoušků vyvolala vlnu reakcí v médiích i na sociálních sítích.

„Nebylo to namířené vůči hráčům. Jen jsme se nechtěli nechat umlčet diskotékou, o kterou nestojíme,“ vyjádřil se v diskuzi jeden z příznivců.

Klub ale zase dal jasně najevo, že nechce na stadionu urážlivé pokřiky. Nestojí o to hrát před prázdnými tribunami. Což by přes sedm tisíc lidí připravilo o jeden neopakovatelný hokejový zážitek.