Hokejisté Škody Plzeň si sice z Třince přivezli dvě vítězství, ale Oceláři se z direktu otřepali a Indiánům úder na jejich teritoriu vrátili.

Na nedělní vítěství 3:2 navázal tým ze Slezska v další bitvě na západě Čech výhrou 4:3. Po čtyřech soubojích je tak v semifinále extraligového play-off srovnáno na utkání 2:2.

Indiáni ztratili čtvrtou bitvu znovu těsně. V úvodu druhé třetiny dostal Škodovku v přesilovce do vedení bombou od modré obránce Lukáš Pulpán. Jenže poté soupeř během devíti sekund skóre otočil a krátce nato přidali Oceláři i třetí zásah.

„Šest minut lehkovážnosti nás stálo zápas,“ litoval trenér Ladislav Čihák.

„Vedli jsme, jenže pak jsme udělali zbytečnou chybu a soupeř srovnal. No a další střídaní jsme znovu inkasovali, což s týmem trošku hne,“ komentoval výpadek útočník Miroslav Indrák.

Stav se ještě do konce třetiny změnil na poměr 4:2 pro Třinec, ale Škodováci nic nezabalili.

„V třetí části jsme konečně začali hrát pořádně a hned to bylo znát. Sice jsme nesrovnali, ale dobrý výkon si musíme přenést do dalšího zápasu. Je to 2:2 a série začíná od znova,“ prohlásil Indrák.

Výkon ze závěrečné třetiny byl pozitivní i pro plzeňského kouče.

„Podařilo se nám dát kontaktní gól a poté zbývala ještě spousta času. Už nám to tam bohužel nespadlo, ale kluci se o výsledek rvali až do konce,“ chválil Čihák hráče.

Indiáni o prodloužení zápasu bojovali srdnatě. Tlačili na soupeře a přitom schytali spoustu ran.

Na bránu byl naražen Václav Nedorost, soupeři řezali i dotírajícího Jana Kováře. Přes záda, do hlavy, jak to přišlo. Přesto rozhodčí jen kousek od incidentu ukazoval nic se neděje.

„Hrubá chyba,“ odmítl trenér Čihák od sudího vysvětlení benevolentního verdiktu a čtyřmi prsty demonstroval, kolik krosčeků Kovář schytal.

Třinec byl ve vypjatém závěru pod tlakem, ale Hrubec tým podržel. Nejvíc asi v 55. minutě, kdy z úhlu pálil na odkrytou branku Kracík, ale gólman stihl do rány vložit natažený beton.

Oceláři tak těsnou výhru uhájili a je jisté, že v sérii se odehrají ještě minimálně dva zápasy. Ve čtvrtek v Třinci (18.30 hod.) a v sobotu v Plzni (15.00).

„Jsme zpátky v sérii, a i když víme, že nemáme nic vyhráno, tak tohle vítězství nás hodně posílí,“ řekl třinecký trenér Václav Varaďa.

„Do Třince jedeme odhodlaní vybojovat důležitý třetí bod,“ kontroval Čihák.

Zrovna ve čtvrtečním souboji by se Plzni hodilo, že v téhle sérii vyhrávají hosté.