Každý druhý den zápas, tak našlapaný program čeká indiány na přelomu první a druhé čtvrtiny základní části soutěže.

A tři ze čtyř nadcházejících soubojů odehrají Západočeši na ledě soupeřů.

Už dnes zaútočí Strakova družina na pevnost kladenských Rytířů, v neděli zkusí vyloupit základnu Pardubic a příští čtvrtek otevřou Plzeňští druhou čtvrť výpadem na Spartu. Doma se pak představí v úterý proti Liberci.

„Naším heslem pro utkání venku je nevracet se s prázdnou. Dál sbírat body,“ prohlašuje plzeňský trenér Marian Jelínek.

Jeho mužstvo se totiž nachází ve zvláštním rozpoložení. Ačkoliv kvůli zraněním přišli Plzeňští postupně o pět hráčů základní sestavy, dokázali se i v oslabené sestavě prodrat do čela extraligy.

„Aktuálně jsme o bod druzí, ale na to nehledíme. Víc sledujeme své bodové konto. Tam by mělo každou čtvrtinu naskočit alespoň 21 bodů, protože čtyřnásobek téhle sumy je podle mě jistou vstupenkou do play off. A k splnění prvního limitu nám ještě tři body scházejí,“ podotýká Jelínek.

Navíc ani pro nadcházející duely nebude lehké poskládat bojeschopný tým.

Třeba obránce Tomáš Frolo se dnes v Praze podrobí operaci páteře a jeho návrat je v nedohlednu.. „Držte mu palce,“ vzkazuje kouč.

Se zlomenými žebry zůstává na marodce další zkušený bek František Kaberle a u forvarda Tomáše Vlasáka je podezření, že kromě natrženého vazu v koleni má poškozen i meniskus. Navíc se blíží konec mise Jaroslava Hlinky.

„Jarda s námi ještě absolvuje obě víkendová utkání a nejspíš i domácí zápas proti Liberci. Jeho čtvrteční start je už nejistý, protože v pátek se musí hlásit ve švédském Linköpingu,“ říká Jelínek.

Dobrou zprávou je, že do plzeňské sestavy se vrací obránce Geoff Kinrade a nejspíš i brankář Adama Svoboda. Pokračuje zkouška Roberta Schnabela a nově se o místo v týmu uchází Tomáš Horna. „Jde o třicetiletého útočníka Kladna, který naposledy hrál v Chomutově,“ vysvětluje hlavní trenér.

A síla nejbližších soupeřů? „Kladno s nástupem Jardy Jágra jako nového majitele hraje líp. Zvlášť doma se mu daří, ale tam se hrálo špatně i dřív. A Pardubice považuji za jednoho z favoritů extraligy. Takže platí, každý urvaný bod se cení,“ opakuje Jelínek.