Nepovedený začátek, 0:2 po první třetině, pak vzepětí a srovnání skóre, jenže ve třetí části znovu výpadek s dvěma inkasovanými góly rychle po sobě, pak jen marné dohánění manka a porážka 3:5.

Tak hokejisté Škody Plzeň ztratili úterní zápas s Mladou Boleslaví a potvrdili, že ani návrat na domácí led po sérii venkovních duelů je v závěru základní části extraligy z herní nepohody nevytáhl. S Bruslaři sice Indiáni padli poprvé v sezoně, navíc mají už jistý start v předkole play-off, jenže zároveň si připsali jedenáctou porážku z minulých čtrnácti zápasů. Od fanoušků to také na sociálních sítích schytali.

Bída, mizérie, stálo v tvrdých reakcích.

Hráči ale odmítají, že by za další ztrátou bodů bylo uspokojení a ztráta motivace.

„O tom nemůže být ani řeč. Potřebujeme se připravit na předkolo a před našimi fanoušky jsme chtěli vyhrát za tři body. Navíc spousta kluků hraje o smlouvu na další sezonu,“ prohlásil obránce Petr Zámorský.

Nejvytěžovanější hráč v soutěži ještě ve třetí části snížil v přesilovce na 3:4, ale další gól už domácí nepřidali a v závěru při power-play znovu inkasovali.

„Těžko říct, jestli zapůsobila hlava, ale ve třetí třetině jsme se začali bát o výsledek a ve hře se objevila hromada chyb. Po našem třetím gólu jsme ještě na soupeře tlačili, bohužel to nevyšlo,“ litoval produktivní zadák, který si v sezoně připsal už 11 gólů a 29 asistencí.

Plzeň skončí po základní části jedenáctá nebo nejhůř dvanáctá. O pozici bojuje Škodovka na dálku s Karlovými Vary, zaostávajícími o tři body, které ale ještě z pásma postupu může teoreticky vytlačit třináctá Mladá Boleslav.

Rozhodnou zbývající dvě kola. Plzeň hraje v pátek od 17.30 v Hradci Králové s devátým Mountfieldem a končí v neděli domácím utkáním s Libercem, který je šestý (začátek v 16.30).

Předkolo play-off začíná příští středu, jenže zamotaná situace celků na čtvrté až sedmé příčce zatím nedovoluje určit soupeře, na něhož Indiáni narazí.

„Já na tabulku moc nekoukám, nechci se tím svazovat. Nemám přehled, kdo na nás nyní vychází. Je nutné se stále soustředit jen na sebe a nekoukat, co bude,“ zdůraznil Zámorský.

Jestliže před úterním kolem přisuzovalo tehdejší pořadí Plzni za soka České Budějovice, teď by Indiáni vyzvali Liberec. S kým se však nakonec střetnou, je stále ve hvězdách. Ve hře je kromě už zmíněných celků ještě brněnská Kometa a Litvínov.

„Důležitější bude, abychom odehráli dobře oba zbývající zápasy a do předkola jsme šli zase v lepší náladě,“ přeje si Petr Zámorský.

Z utkání 50. kola hokejové Tipsport extraligy Škoda Plzeň - Mladá Boleslav, které skončilo vítězstvím hostů 5:3 (27. 2. 2024).
Třetí porážka v řadě. Trápící se Plzeň ani doma nezabrala