Indiáni padli doma s Lausanne 1:2 a manko zkusí dohnat v odvetě příští úterý večer na ledě švýcarského soka (začátek 19.45).

Postup škodovákům zajistí jen výhra o dvě branky a víc.

Vítězství o gól by druhé osmifinále posunulo k rozhodnutí do prodloužení, případně nájezdů. Remíza či porážka by pak pro Plzeň znamenaly konec v evropské soutěži.

„Příští týden se u nich porveme o postup. A tu sérii vyhrajeme! Jsem přesvědčený, že na to máme a zvládneme to,“ prohlásil bojovně po těsné porážce útočník Jakub Pour.

„V tom utkání jsme nijak nepropadli a do odvety půjdeme poučení a nachystaní,“ vzkázal soupeři mladý forvard.

V 35. minutě rušného duelu hraném v tempu Pour parádní trefou pod horní tyč otvíral skóre.

„Byla to práce celé lajny. Kantís (Kantner) mi z obranného pásma puk skvěle posunul a já si to po levé straně zatáhl k nim do pásma. Vlášek (Vlach) mi odtáhl protihráče, já už jsem to potom vzal na sebe a naštěstí to tam padlo,“ popsal zásah. „Bohužel jsme krátce nato o vedení zase přišli,“ litoval útočník.

Gól na 1:1 inkasovala Plzeň jen tři a půl minuty poté. „Trošku to s námi otřáslo. Neměli jsme pak už moc šancí. Jenže ani oni. Nakonec rozhodla přesilovka. My jsme jí neproměnili, a soupeř ano,“ prohlásil Pour.

Že měl zápas skončit alespoň remízou, si myslel i Dominik Frodl. Třiadvacetiletý gólman odvedl v plzeňské brance znovu dobrou práci a o to víc ho porážka mrzela.

„Ve vyrovnaném utkání bylo znát, že jde o každý gól,“ vrátil se Frodl k souboji, který Lausanne rozhodlo až v závěru.

Jen 199 sekund před koncem Joel Genazzi využil jedinou početní výhodu svého týmu v zápase.

„Ani to nebyl klasický přesilovkový gól. Jejich hráč z ničeho nic ujel a dal branku,“ štvalo Frodla.

Podle gólmana musí Indiáni zlepšit v odvetě produktivitu. „V Lausanne prostě musíme vyhrát. Sice máme hodně kluků zraněných, ale na to se nechceme vymlouvat. Teď se ale soustředíme na extraligu,“ prohlásil vytížený brankář Škodovky.

Po reprezentační pauze čeká Plzeň v pátek od 17.30 hodin rovněž doma derby s Karlovými Vary. Škodovka je sice v tabulce výš, ale oba celky dělí pouhé dva body, takže půjde o hodně.