Na nedobytnou plzeňskou tvrz hájenou čtvrtým mužstvem soutěže totiž od 17.30 hodin zaútočí vedoucí tým extraligy.

„Sparta je momentálně v ohromném laufu, což potvrzuje i její pozice v čele. Před druhým Mountfieldem vede o osm bodů, před námi dokonce o deset. A na cizím ledě hraje skvěle,“ shrnul sílu prvního soupeře roku 2012 trenér Marian Jelínek.

Na tradičně vypjatý souboj odvěkých rivalů se i tak těší.

„Alespoň se ukáže, nakolik jsme schopni proti takovému soupeři obstát,“ postavil před svůj tým výzvu plzeňský kouč.

Poslední duel starého roku totiž přerušil desetizápasovu bodovou šňůru Indiánů vyšperkovanou pěti výhrami v řadě.

Den před silvestrem vyšli Plzeňští zkrátka v duelu s obhájci titulu. V Třinci ani jednou nepřekonali domácího gólmana Vojtka a sami třikrát inkasovali.

„Podali jsme hodně špatný výkon. O problém jsme si koledovali už dvakrát předtím, ale jak Slavii, tak Zlín jsme doma ještě přetlačili. Jenže Třinec spražený předchozí vysokou porážkou začal náporem, ujal se vedení a i dál byl obezřetný,“ ohlédl se Jelínek za duelem 35. kola.

„Spartě výborně chytá ´Pepís´ (Tomáš Pöpperle), sedli si i další hráči a svou roli sehrává také trenér Jandač, kterého jsem poznal ještě za působení v Liberci,“ přidal se k hodnocení dnešního soka obránce Jiří Hanzlík.

A jak čelit týmu, který teď zválcoval pět soupeřů po sobě a naposledy ve Zlíně slavil výhru 5:0?

„V těžkém zápase dosáhneme na body jen s daleko živějším výkonem a větším hladem po úspěchu než v Třinci,“ prohlásil zkušený bek, který se do sestavy vrátil po zranění.

Plzeňskou marodku dnes opustí také útočník Pavel Vostřák, dál však budou chybět Tomáš Frolo, Jakub Jeřábek a Ondřej Kratěna. Na měsíční hostování do prvoligové Jihlavy byl uvolněn Pavel Mrňa.