„Svatba byla super pocit a příjemná nová zkušenost. Trošku to ze mě spadlo a teď už se mohu soustředit jen na hokej a na Plzeň,“ popsal Jakub Kindl, který před sňatkem prodloužil smlouvu v Plzni.

Nakonec bylo hodně rychle jasno, že zůstanete v Plzni. Měl jste v plánu prodloužit smlouvu?
Plán… (dlouze přemýšlí). Nebudu lhát, že se mi tady líbilo. Atmosféra byla suprová. Během půl roku, co jsem byl v Plzni, se udělal velký kus práce. Nastavila se nějaká laťka a myslím si, že tým má potenciál stále se zlepšovat. Minulá sezona byla suprová – vyhrál se Prezidentský pohár, což je hezké, ale relativně nikoho to nezajímá, protože hokej začíná až v play-off. Takže naším cílem do další sezony je udělat lepší výsledek v play-off.

Jak jste se cítil po prvním tréninku na ledě?
První trénink je snad nejhorší. Myslím si, že pár dnů bude trvat nejen mně, ale i ostatním klukům, než si zvykneme na podmínky a osaháme si brusle a hokejky.

Suchou přípravu jste absolvoval individuálně. Zařadil jste do ní novinky?
Několik sezon jsem odehrál v zahraničí, kde se každý hráč připravuje v létě sám. Se svým kondičním trenérem jsem byl v každodenním kontaktu, spolupracovali jsme a po mé svatbě jsme měli super kemp v Americe. Příprava byla stejná jako v minulých letech a probíhala bez problémů.

Připravoval se s vámi i váš spoluhráč z Plzně a bratr Denis?
Odletěl na moji svatbu (Jakub Kindl se ženil 29. června, pozn. red.) a po ní jsme absolvovali kemp v ING Academy, kde jsme se oba připravovali pod vedením mého kondičního trenéra. Šlo o suprovou zkušenost.

Je výhoda, že se s mužstvem připravujete na ledě hned od začátku a nemusíte naskakovat do rozjetého vlaku v průběhu sezony?
Je to výhoda. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy byl 24. července na ledě. Samozřejmě jsem za to rád, že od prvního dne mohu být s kluky na ledě a v kabině. Máme necelé dva měsíce, abychom se připravili na extraligu. Začínáme 15. září doma s Libercem.

Obrana Indiánů se hodně změnila, protože odešli David Sklenička, Michal Moravčík a Petr Kadlec. Je to problém?
Samozřejmě. Skleňa a Mora jsou perspektivní a talentovaní hokejisté a byli našimi oporami. Je to ztráta, ale kluci mají šanci poprat se o NHL. Já Davidovi a Michalovi přeju, ať jim to vyjde. Navíc skončil zkušený Káca (Petr Kadlec). Jestli je díra v obraně, uvidíme až po prvním utkání. Myslím si ale, že nebude, protože jsou tady kluci, kteří tu už hráli – Peter Čerešňák, Nick Jones nebo Lukáš Pulpán. Vrábla (Roman Vráblík) přišel z Budějovic, nastoupil do play-off a hrál výborně, i když naskočil do rozjetého vlaku, což není jednoduchá situace, protože ji velice dobře znám. Navíc v Plzni jsou mladí perspektivní kluci Kvasňa (David Kvasnička) a Kaňour (Lukáš Kaňák).