Ta proti Ocelářům vyrukovala ve složení Ján Sýkora, Pavel Kašpařík a Jakub Lev.

Lev se pasoval do role nahrávače, Ján Sýkora slavil čistý hattrick a jako první krátce po polovině utkání skóroval Kašpařík.

Ten využil chyby soupeřů, kteří ve čtyřech obklíčili pronikajícího Lva. Puk se však vrátil k zcela volnému Kašpaříkovi.

„Byl to takový šťastný gól, protože střelu ještě tečoval jeden z obránců a gólman neměl šanci reagovat," popsal Kašpařík svůj gól.

Podíl na něm připsal i svým parťákům z útoku. „Lvíček (Jakub Lev, pozn.) se odvážně pustil mezi čtveřici soupeřů, kteří šli všichni na něj," popsal klíčový moment centr, který vinou zranění odehrál teprve čtvrté utkání v sezoně.

Co vše se změnilo s nástupem Michala Straky na post hlavního kouče a vůbec proměnou trenérského týmu?
V herním projevu nic zásadního. Jen jsme se snažili hrát maximálně jednoduše, účelně a nepřidávat navíc nic, co by nás mohlo dostat do problémů. Takové byly pokyny trenérů.

Provětrala se atmosféra v kabině?
Jestli čekáte nějakou senzaci, tak vás zklamu. Nálada 
v kabině nebyla ani předtím nějak zoufalá, odevzdaná. Jasně, že když se nedaří a výsledkově létáte nahoru dolů, že nijak nejásáte, ale mužstvo i tak dál táhlo za jeden provaz. Ta situace ale nebyla dobrá 
a něco se muselo stát. Přišlo, co přišlo, a k určitému uvolnění v kabině došlo. Nastalo něco nového a ten impulz by měl tým nastartovat. První zápas nám vyšel, ale je třeba na to vítězství navázat a sbírat body dál.

Během reprezentační pauzy jste vy hráči absolvovali pohovory
s generálním manažerem klubu Martinem Strakou. Byly hodně nepříjemné?
V dané situaci ani nemohlo jít o příjemné povídání, ale pohovory se nesly v pozitivním duchu. Všichni, ať už Martin Straka, ale i trenéři, nám říkali, co od každého očekávají, v čem musí přidat.

Padlo nějaké ultimátum, ať už bodové, nebo jiné, podložené hrozbou finančních sankcí?
Výstupy z těch pohovorů odpovídaly situaci, a ta není lehká. Nechci to víc rozebírat, je na nás, abychom se poučili. Ale opakuji, že zároveň v tom bylo povzbuzení, které tenhle tým potřebuje.

Už proto, že střed tabulky je nesmírně vyrovnaný a mužstva na šesté až dvanácté příčce dělí jen pár bodů?
Je listopad, zápasy jdou rychle za sebou a už není kam uhnout, na co čekat. Nejde si říkat, že příště uspějeme. Důležité je každé utkání. Pevně věřím, že nám výhra pomůže, zvedne naši sebedůvěru a rozjedeme nějakou úspěšnou šňůru.