Každý z dalších 31 účastníků běžícího ročníku hokejové Ligy mistrů něco ztratil.
Ne však Škodovka.

Naposledy v úterý porazila Plzeň doma v divokém utkání slovenské mistry z Banské Bystrice 6:4 a s 15 body za pět výher kraluje tabulce skupiny H.

Druhý v pořadí, obhájce trofeje finský tým Jyväskylä, ztrácí na lídra stejně jako švýcarské Lugano na třetím místě devět bodů. A jen jeden z týmů se podívá do osmifinále. Poslední Banská Bystrica je už bez šance.

Plzeň uzavře skupinu ve středu 17. října odvetou na Slovensku.

Účast ve vyřazovacích bojích však měla Škodovka jistou už před prvním zápasem s Banskou Bystricí.

Přesto slavila vítěství, a to trenéři nechali odpočívat nejzkušenější hráče v čele s Milanem Gulašem.

Nehráli ani Ondřej Kratěna, Václav Nedorost, z obránců Jakub Kindl s Peterem Čerešňákem a volno měl i brankář Dominik Frodl.

„Vyhrát všech pět zápasů je hezký, ale třeba proti Banské Bystrici tam byly i méně povedené pasáže. Za vítězství jsme však rádi. Už kvůli lidem, kteří nás přišli podpořit,“ říkal hlavní plzeňský kouč Ladislav Čihák.

„Hlavně to však byla šance, aby si mladí čuchli k dospělému mezinárodnímu hokeji “ říkal trenér.

Klíčové hráče nechá Čihák mimo hru také při nadcházejícím výjezdu do Banské Bystrice.

„Nemá cenu tahat na Slovensko všechny kluky, ale i tak se chceme poprat o výhru. Hrajeme o své jméno a také o prestiž českého hokeje,“ prohlásil kouč.

Ano, i tohle je ve hře.

Ze čtyř českých zástupců v Lize mistrů jsou už dva - Třinec a Hradec Králové - vyautovaní. A o osudu mistrovské Komety rozhodne poslední kolo.

Dvěma góly a dvěma asistencemi se na pokoření Banské Bystrice podílel David Stach. „Za vítězství jsem rád. Je to důležité i pro další zápasy, co nás čekají. A teď jich bude hodně za sebou,“ podotkl šikovný útočník a v Lize mistrů s deseti body (3 góly + 7 asistencí) nejproduktivnější hráč Indiánů.

Nadcházející program Škodovky je nabitý.

V pátek hraje Plzeň extraligu v Olomouci, v neděli hostí Hradec, následně ve středu vyrazí Indiáni na Slovensko a týden uzavřou dalšími dvěma zápasy nejvyšší domácí soutěže.