V závěru první čtvrtiny základní části začali hokejisté Škody Plzeň konečně vyhrávat. Naposledy v Liberci skolili po nájezdech tamní Tygry a v extralize po bídném rozjezdu o něco vylepšili svou pozici.

Indiáni jsou desátí, ale ode dna je stále dělí jen málo a boje pokračují. V neděli se Škodovka střetne doma od 18 hodin s druhým Litvínovem, zatím asi největším překvapením soutěže. A v pátek se v Třinci postaví obhájcům titulu, kteří jsou čtvrtí (začátek v 17.00). „Litvínov měl výborný start, silný Třinec se také postupně zvedá. Nejde si ale vybírat. V dál vyrovnané soutěži se musíme rvát o každý bod,“ říká plzeňský trenér Petr Kořínek.

Mistrovský Třinec sice škodováci v prvním kole porazili doma 3:1, jenže pak ztratili divoký zápas s Vervou na severu Čech a přišel sešup. Děsivá série šesti proher a v tabulce pád na poslední místo. „Přitom zápas v Litvínově byl vyrovnaný a bodovat jsme tam mohli i my,“ připomíná Kořínek.

Naštěstí modrobílí teď se čtyřmi výhrami z minulých pěti kol v zádech zase chytli dech. Zvedl se herní projev týmu, Plzeň víc skóruje. Rozjel se první útok, v němž Tomáše Mertla a Adriána Holešinského doplňuje švédská posila Tim Söderlund.

„Jsme rádi, že nám to teď první lajna táhne, ale máme dvanáct útočníků a věříme, že se zvednou i ostatní. Musí tam být bojovnost a nasazení, pak se to hráčům vrátí,“ tvrdí hlavní kouč Škodovky.

A co s kolegy ordinoval týmu v přípravě, aby se vítězná šňůra ještě protáhla? „Tréninky byly zaměřené hodně na souboje. Na dohrávání soubojů, udržení se na puku, zvýšení agresivity,“ prozrazuje Kořínek. „Lepší ale musí být i vstupy do zápasů. Nemůžeme hned inkasovat, jako teď ve dvou utkáních u soupeřů. Nemusí se nám vždy dařit otáčet zápasy,“ říká kouč s poukazem na obrat v Mladé Boleslavi i naposledy v Liberci.

Oporou Plzně jsou gólmani, Dominik Pavlát a Samuel Hlavaj. Jenže do brány může jen jeden z nich.

„Oba chytají skvěle, drží nás. Výběr je na Rudovi Pejcharovi (trenér brankářů). Je s nimi každý den, zná soupeře a den před zápasem rozhodne,“ sděluje Kořínek.

A věří, že se Škodovka může posunout ještě výš. „Vezměte si Litvínov. I minulou sezonu měli výborný mančaft, ale tolik se jim nedařilo. Teď urvali nějaké zápasy v prodloužení, otáčeli zápasy, což je nakoplo a udělali sérii 11 výher. Je to o sebevědomí, a to chceme zvednout i my v Plzni,“ říká Petr Kořínek.

Víc ukáže páteční večer a souboj s Oceláři v Třinci.

Slovenský reprezentant Adrián Holešinský slaví jeden z gólů v nedělním utkání v Liberci. Gratulovat mu přijíždí Tim Söderlund.
Hokejová Plzeň se zvedá. Našla cestu k vítězství a možná i střelce