Výhra 3:1 byla pro plzeňské indiány šestá v řadě. Během vítězné série pobrali sedmnáct bodů a drží se v popředí extraligy.

Vítkovice, Třinec a Plzeň, to jsou aktuální premianti tabulky. S pětatřiceti body na kontě je dělí jen skóre.

„Na tabulku se kouknu maximálně po zápase. Být nahoře je příjemné, ale v kabině pořadí nějak zvlášť nerozebíráme, na to je ještě čas,“ podotkl přesto obránce Václav Benák.

Po úterní bitvě mohli Plzeňští jásat, jenže byli zamlklí. „Ten zápas nás stál spousty sil. Stejně jako ty předtím. Soutěž běží strašně rychle, takže nějaká únava se musí projevit,“ připustil Benák.

Navíc cesta k třem bodům byla pro jeho tým naposledy hodně trnitá. Přes sedmačtyřicet minut Plzeň prohrávala o gól a těžko se probíjela defenzivou Boleslavi, pálila do připraveného Valenta v brance hostů. „Byla to z naší strany bída,“ uznal Benák.

„Už delší čas si lámu hlavu, proč ty vlažné začátky. Jestli je to podceněním soupeře, nevím. Ale už bychom si to měli v hlavách srovnat,“ zdůraznil plzeňský trenér Marian Jelínek.

Po první třetině také vyměnil pravé křídlo elitní řady. Bomersbacka vedle Straky s Vlasákem nahradil Vampola. „První útok už nějaký čas nedává góly, proto ta změna,“ potvrdil Jelínek. O druhé pauze zúžil sestavu jen na tři řady. Z boje stáhl i Hvilu, který naskočil do utkání po měsíční indispozici. A přišlo to.

„Dostali jsme se do patřičného tempa,“ hledal důvody obratu Michal Tvrdík, muž zápasu. V přesilovce srovnal a po pár minutách vypálil i vítěznou ránu. Parádní trefa Adamského z konce utkání výhru podtrhla. „Proč to nešlo dřív? Kdybychom to věděli, tak nebudeme čekat na poslední minuty,“ říkal obligátně Tvrdík.

„Ubránili jsme se také téměř dvě minuty ve třech a v závěru i oslabení o jednoho muže,“ ocenil Jelínek.

Plzeňské odhodlání natáhnout vítěznou šňůru ještě dál otestují zítra na východě hokejisté sedmých Pardubic.