V úterním utkání v Pardubicích hrál s velkou chutí a dokázal se prosadit.

Dal gól, na další přihrál a na plzeňské straně byl vyhlášen nejlepším hráčem.

Radost z toho ale neměl.

Škodovka totiž vyšla naprázdno, ačkoliv dvakrát dokázala srovnat náskok soupeře a dlouho držela skóre 2:2.

Jenže 73 vteřin před koncem nasadil po chybě hostů k brejku pardubický Petr Sýkora a dal rozhodující gól.

„Je to k naštvání, slušně řečeno. Jsem hodně zklamaný, protože minimálně bod jsme měli na dosah. Nebyli jsme horší než domácí," zdůrazňuje Michal Dvořák.

Mrzí ta porážka o to víc, že brankář Matěj Machovský kryl předtím ve třetí třetině trestné střílení?
Jasně. Machy (Machovský) chytil penaltu, podržel nás, ale my pak uděláme hloupou chybu a necháme si ten zápas utéct.

Těší vás alespoň osobní výkon?
Jsem rád, že jsem mohl konečně zase hrát, ale nic víc.

Vy jste byl i u rozhodujícího momentu. Co se vlastně stalo?
Já se snažil jít do brány, ani nevím kdo z našich byl na puku, ale pak se otočím a vidím jak pardubický Sýkora jede sám. Někdo předtím nastřelil protihráče a byl z toho ten brejk.

Třetí gól jste inkasovali chvíli před koncem, první zase hodně brzy, jen po minutě a šestnácti vteřinách hry.
V úvodu jsme byli lehce pod tlakem a Pardubičtí brzy otevřeli skóre. Pak jsme ale hru vyrovnali a v první třetině jsme měli víc střel než soupeř. Všechno rozhodla až naše chyba v závěru, ta nás připravila o body.

Jsou to právě individuální chyby, které plzeňský tým srážejí, obírají o body?
My jich zase tolik neděláme, ale občas se nějaká chybka stane, a když jako teď v poslední minutě, tak to hodně bolí.

Jak jste snášel trest, který vás tři zápasy držel mimo hru?
Těžko. Víc jsem trénoval,
k tomu jsem chodil boxovat, ale bezmoc i pocit, že jsem
v týmu zbytečný, navíc, byly hrozné. Nemohl jsem se dočkat, až to skončí, a snažil jsem se připravit na návrat.

Ten vám vyšel, ale tým se
po dvou porážkách v řadě ocitl znovu ve svízelné situaci. Odráží se to na náladě v kabině?
Po zápase v Pardubicích nás po právu seřval Martin Straka, ale jsme si toho sami vědomi. Už nadcházející dvě utkání doma hodně ukáží. Vítkovicím se také nedaří, ale venku umí zahrát. Sparta patří k favoritům. Ale my potřebujeme udělat nějakou úspěšnou šňůru a chytit se. Co neposbíráme teď, tak se kolem Vánoc bude špatně dohánět.

Také jste se rozhodl vstoupit
do politiky a hlasy voličů vás
v Plzni vynesly do městského zastupitelstva. Jaký to je pocit?
Figuroval jsem na desátém místě kandidátky, takže jsme nic takového nečekal. Všem těm, kteří mě zakřížkovali, bych chtěl proto poděkovat
a zároveň říkám, že svou pozici nikomu nepřepustím. Budu se snažit dělat politiku, jak nejlíp to půjde, a zkusím do toho přidat něco z hokeje