První, třetí, sedmá, třetí, teď pátá. Takhle léta pořadím hokejové extraligy Škoda Plzeň. Ale stále platí, že Indiáni mají po 14 odehraných kolech blíž k čelu tabulky než k pásmu zatracení.

Po dvou výpadech k soupeřům, z nichž škodováci vytěžili tři body za jednoznačnou výhru v Karlových Varech, se dnes vrátí na domácí led. Tady Plzeň narazí od 17.30 hodin na tápající Pardubice.

Ale pozor!

Hostující Dynamo po třech ztracených zápasech v neděli poprvé pod novým trenérem Richardem Králem bodovalo, když doma pokořilo Mladou Boleslav 5:1.

„Bude záležet na tom, zda šlo jen o momentální vzepětí, nebo výhra Pardubice skutečně nakopne. I proto se raději soustřeďujeme na vlastní výkon," sdělil asistent trenéra Ladislav Čihák.

Fanoušci modrobílých však očekávají, že jejich družina potvrdí roli favorita a zvítězí.

Plzeň totiž doma z šesti zápasů utrpěla zatím jen jednu porážku, a to od aktuálního lídra soutěže z Liberce. Na toho mimo jiné Indiáni ztrácejí pět bodů, zatímco Pardubice jsou čtyři body ode dna tabulky. Navíc první vzájemný zápas v sezoně u Východočechů vyhrála Škodovka 4:1.

„Počítáním se nezatěžujeme, ale chceme maximálně bodovat. Zvlášť v zápasech s týmy, které jsou v tabulce pod námi," podotkl Čihák.

Naopak Pardubičtí věří, že vítězství s Mladou Boleslaví je postaví na nohy. „Jednou výhrou se ale nemůžeme uspokojit. Potřebujeme na ni navázat, tedy získat v Plzni body," prohlásil pardubický asistent Marek Zadina. „Plzeň je silná, v pohodě a hraje velmi agresivní hokej. My musíme dobře bránit, počkat si na jejich chyby a udeřit."

Na pardubické marodce je Gregorc a Petr Sýkora. Plzeň zase postrádá zraněného Ryana Hollwega a na jeden zápas distancovaného Marcela Hossu. Naopak do sestavy se vrací Ján Sýkora, který se při záskoku v druholigových Klatovech blýskl hattrickem. V brance nastoupí Matěj Machovský. „Ve Varech vychytal nulu, což potřeboval, a jede dál," potvrdil Čihák.