Tou největší je ale útočník Milan Gulaš, nejlepší hráč uplynulé extraligy, který v nové sezoně táhne Indiány nově jako kapitán.

„Céčko jsem dostal po Petru Kadlecovi, ale za vládce kabiny se nepovažuju. V týmu je víc zkušených kluků, kteří si řeknou své, a já jsem jedním z nich. Jen teď je to zvýrazněné tím céčkem na dresu,“ uvedl forvard.

Co říkáte tomu, že elitní útok Indiánů tvoří tři Jihočeši, vy s Václavem Nedorostem a Jiřím Novotným?
Nikdo z nás asi nečekal, že se takhle sejdeme v jedné lajně v Plzni. Tři Budějovičáci, přátelé. Pro tým je ale příchod jak Vaška Nedorosta tak Jirky Novotného skvělým impulsem. Mladší hráči alespoň vidí, jak tihle zkušení borci pracují v tréninku i v zápasech.

Jedním z práv kapitána jev průběhu zápasů diskutovat s rozhodčími. Jak vám to jde?
Na ledě bývám vznětlivý, a zvlášť když cítím křivdu, tak pak říkám věci na plnou pusu. Nicméně nechci tým oslabovat zbytečnými vyloučeními, takže se budu muset asi malinko krotit.

A vaše cíle do sezony?
Všichni bychom měli mít stejný cíl, a to je nakonec zvednout pohár pro mistra. Sezona je ale dlouhá a extraliga vyrovnaná. Bude třeba, abychom se vyhnuli vážnějším krizím a zúročili práci, kterou jsme odvedli v letní přípravě.