Tolik let byste mu nehádali. „Při svém každodenním zápřahu si ani neuvědomuji, jak čas letí,“ usmívá se Luboš Koželuh, známý promotér sportovních akcí a vůbec fanda sportu, který jen nedávno oslavil šedesáté narozeniny.

Jubileum si připomněl u pivka v hvězdné společnosti hokejových osobností v čele s olympijským vítězem Jaroslavem Špačkem, jenž měl krátce předtím padesátiny. „Při nějakém setkání slovo dalo slovo a dohodli jsme se, že to oslavíme společně,“ vysvětluje rodák z Klatov, který léta žije v Plzni.

V mládí zkoušel štěstí ve fotbalové i hokejové brance a chytání puků ho baví stále. „Pokud můžu, jsem dvakrát týdně v bráně. V Plzni chodím na led se starými pány a k tomu ještě v Klatovech, tam je také dobrá parta,“ svěřuje se.

Narozeninové party se zúčastnil výkvět hokejových legend. „Přesně na šestou dorazili zástupci starší generace v čele s panem Habrem (někdejší útočník, později trenér a šéf plzeňského klubu), Marek Sýkora či Venca Ruprecht,“ zmiňuje Koželuh.

Na narozeninové party se sešly hokejové osobností minulé i nedávné doby.Na narozeninové party se sešly hokejové osobností z let minulých i nedávných.Zdroj: archiv Deníku

Mezi gratulanty byli i mladší borci jako Milan Tichý, Josef Řezníček, Ivan Vlček, Pavel Setikovský a další. „Byla to velká jízda. Když třeba vyprávěl své příběhy Kosa, Pavel Setikovský, všichni brečeli smíchy,“ podotýká Koželuh.

Manažerskou dráhu nezahájil na hokejové scéně, ale v triatlonu, který ho chytil při studiích na vysoké škole. V Plzni uspořádal mistrovství republiky i závody Českého poháru. Finance dokázal sehnat i pro cyklokrosovou Superprestige.

Ve městě připravil rovněž atraktivní fotbalovou exhibici účastníků památného finále mistrovství Evropy 1976, setkání českých a německých legend v čele s Antonínem Panenkou či gólmanem Seppem Meierem.

Následně už Koželuh vstoupil do hokeje, působil ve Škodě Plzeň a v pražské Spartě, aby poté tři roky vedl STES, marketingovou společnost tehdejší Fotbalové asociace ČR.

Jenže objevil i kouzlo golfu, jemuž propadly také obě jeho dcery, nyní profesionální hráčky.

„Sám ho hraji čím dál méně,“ konstatuje promotér velkého ženského turnaje Tipsport Czech Ladies Golf Open v Berouně z prestižní série Ladies European Tour.

„Úroveň turnaje neustále roste a nahoru jde i kvalita našich hráček. Dvě Česky se představí při premiéře golfu na olympiádě v Paříži,“ říká Koželuh, v Plzni mimo jiné šéf Akademie individuálních sportů, zajišťující podporu mladým závodníkům.

Petr Kořínek, Martin Straka a František Bombic během sezony na střídačce plzeňského áčka.
Dopad nespokojenosti: V hokejové Plzni končí trenéři