Do souboje s Riderou vyrukovala Škodovka silnější o Stříteského a Straku, v brance s dvojkou Pavlátem a hned ve třetí minutě šla do vedení. Střelu 17letého obránce Jiříčka tečoval do horního růžku Kracík – 1:0.

Plzeňští si zahráli i první přesilovku, ale k ničemu se nedostali. Hosté navíc dobře bránili střední pásmo a bojovný zápas se vyrovnal. Skóre se měnilo až v 17. minutě, kdy Michnáč zastavil vítkovický útok a po rychlém přečíslení ideálně nabil na trefu z první Robovi – 2:0.

Ve zbytku třetiny bylo horko ještě před oběma svatyněmi. Nejprve Eberle předložil puk na gól Strakovi, ten však přestřelil. Následně po Černého teči zase zněla plzeňská tyčka a dorážky zlikvidoval Pavlát. Škoda tak po dvaceti minutách vedla o dva góly, jenže v průběhu třetiny přišla o pilíř defenzivy Čerešňáka, který se zranil po střetu se Schleissem.

A hosté ve druhé části zápas ještě zdramatizovali. Nejprve však úporný boj odlehčil nevšední nález, když se na ledě objevil mobil (údajně patřil hráči Vítkovic).

Po Michnáčově pobídce sice pálil nebezpečně znovu Rob, ale gólman Dolejš stihl zasáhnout. Víc se pak musel otáčet Pavlát. Zkrotil Pyrochtovu střelu a stihl zastavit i Lakatošův pozdrav, který po odrazu od něčí brusle už mířil mezi gólmanovy betony. Před druhou pauzou ale hosté v přesilovce se štěstím snížili. Flick se odpoutal od bočního mantinelu a jeho nahození si do vlastní sítě srazil některý z obránců – 1:2.

Hosté se víc tlačili do ofenzivy, Plzeň ale s přispěním Pavláta, který nakonec kryl 32 z 33 vítkovických střel, těsný náskok držela. Ve vrcholícím dramatu pak nasadil k výpadu Musil a po otočce na levém kruhu opřel svou ránu o nastavenou hokejku před Dolejšem připraveného Martina Langa – 3:1.

Gól ještě spustil bitku, Škodovka však s dvoubrankovým náskokem v zádech už zápas dotáhla k vítězství, a to čelila dlouhé power-play hostů ještě umocněnou přesilovkou, kdy se bránila ve čtyřech proti šesti.

V neděli hraje Škodovka od 16.00 hodin v Liberci.

Hlasy trenérů:

Jiří Hanzlík (Plzeň): „Do utkání jsme vstoupili velice dobře, celá první třetina byla z naší strany v pořádku. Poté ale bychom nejspíš potřebovali otočit stadion o 360 stupňů, protože už poněkolikáté v sezoně jsme se ve druhé třetině dostali do problémů, pod tlak a i ve třetí třetině to pozvolna pokračovalo. Nebyli jsme asi lepším mužstvem a velmi mě mrzí ztráta Petera Čerešňáka. Tři body bych vyměnil za jeho zdraví. Peter je náš klíčový obránce a jeho ztráta bude obrovská.“

Radek Philipp (trenér Vítkovic): „První třetina z naší strany nebyla vůbec dobrá, něco jsme si k tomu v kabině řekli a v následující třetině se náš výkon zlepšil. Nicméně za těch první dvacet minut jsme si nejspíš nezasloužili vyhrát. Musím ale kluky pochválit, bojovali a měli odhodlání s výsledkem něco udělat.“

HC ŠKODA PLZEŇ – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:1.

Třetiny: 2:0, 0:1, 1:0. Branky a nahrávky: 3. Kracík (Jiříček, Kantner), 17. Rob (Michnáč), 53. M. Lang (P. Musil, Pour) – 39. Flick (Lakatoš).

Rozhodčí: Hodek, Micka – Brejcha, Votrubec.
Vyloučení: 9:6.