A pražská Sparta, jejich dnešní soupeř? Přesně naopak. Z pěti posledních duelů ztratil tým obhájců titulu jen tři body.

Naposledy Pražané doma rozstříleli Třinec 5:2, zatímco Plzeň dál doplácí na nedostatky v defenzivě. I když kouč Jiří Kučera namítá, že se jeho tým v tomhle ohledu lepší.

„Předtím nás hodně srážely vlastní chyby, ale proti Liberci jsme přes porážku podali zlepšený výkon,“ ohlíží se Kučera za nedělním zápasem, který Lasselsberger na vlastním ledě prohrál 3:4.

„To utkání rozhodly naše neproměněné šance v úvodu závěrečné třetiny. To jsme mohli dát tři čtyři branky. A potom ten hloupý vlastní gól ještě v naší přesilovce,“ shrnuje trenér další nulový zisk.

Plzeň tak v závěru třetí čtvrtiny základní části extraligy klesla na sedmou příčku, těsně mimo elitní šestku.

„Tahle čtvrtina se nám příliš nepovedla,“ přiznává Kučera. „Tím se ale nesmíme nechat rozhodit. Každý zápas je jiný a nějaký bod chceme přivézt i teď ze Sparty,“ tvrdí kouč před soubojem se čtvrtým celkem průběžného pořadí.

Lasselsberger totiž Spartu v této sezoně zatím vždy porazil (3:1, 4:3 sn.).

Do plzeňské branky se po jednozápasové pauze vrací Roman Málek, korektury chystá kouč ve složení útoků.

„Chybět nám bude zraněný útoník Laš a v obraně Cartelli,“ hlásí Kučera.

Spartu čeká poslední duel před turnajem evropských mistrů Super Six v Petrohradu. „Chceme uspět, aby se nám do Ruska odjíždělo lépe,“ tvrdí asistent trenéra Marian Jelínek.

Šindel: Výhra nebo nářez

Gól v pátek proti Slavii a k tomu dva body. Další dvě branky přidal Jakub Šindel v neděli proti Liberci. Jenže nic z toho. Jen smutek a vztek z promarněného zápasu.

„Jak nám bylo? Mizerně. V euforii vyrovnáme, otočíme zápas dobrým směrem, jenže potom při naší přesilovce přijde takový gól,“ smutnil útočník po porážce 3:4.

Byla to jen smůla?
To nechci hodnotit. Dvakrát trefíme protihráče, pak zbytečně ustoupíme a ještě tu ránu před gólmanem Altrichtrem snad dvakrát tečujeme.
Už v úvodu utkání to však s Plzní vypadalo hodně zle.
Liberec na nás pěkně vlítl. Vypadalo to, že dostaneme ´bůra´, ale včas jsme naskočili. Podle mého je Liberec aktuálně lepší než třeba Slavia.
A jaký bude zápas proti Spartě?
Sparta zdá se zase jede, ale my to na ni umíme. Buď v Praze vyhrajeme, nebo dostaneme nářez. Jedno z toho.