„Jsme připraveni na obě varianty, ale příliš nevěřím, že by Petr ještě hrál,“ prohlásil plzeňský trenér Pavel Hynek.

„Vampola už patří Ufě, a tak záleží na vůli Rusů. S jejich souhlasem ale nepočítám,“ podotkl sportovní ředitel Milan Tichý.

„Jsem pořád ještě v Plzni, ale abych mohl nastoupit, to se musí domluvit kluby. Já osobně to neřeším,“ sdělil sám Vampola, který se tak nejspíš v týmu Lasselsbergeru představil naposledy v úterní vítězné bitvě proti Pardubicím. Po více než dvou sezonách, v nichž se z odloženého hokejisty vypracoval mezi útočná esa extraligy.

Trenér Hynek bere odchod druhého nejproduktivnějšího hráče týmu i celé soutěže se stoickým klidem.

„Je to sice ztráta, ale i tak nám ještě zůstává dostatečný útočný potenciál. A je to i šace pro zatím tolik nevytížené kluky, aby se předvedli,“ prohlásil kouč s tím, že složení týmu, který pošle proti Zlínu, zatím neodtajní.

„Konkrétní sestavu řekneme až dopoledne před zápasem. V brance by měl být ale znovu Málek,“ sdělil Hynek.

Nezoufají si ani Vampolovi spoluhráči. „To angažmá Petrovi přeju, ať mu vyjde,“ popřál parťákovi z útoku Michal Důras. „Takový je hokejový život. Musíme se s tím vyrovnat. Jedeme dál,“ říkal.

Nějak zvlášť se nezabývá ani mediálním frmolem, který rozvířily zvěsti o finačních problémech Plzně.

„Tyhle spekulace nevnímám, nedávám si je do hlavy. Hokej má přednost, sdělil Důras. „Napoprvé jsme Zlín doma porazili. Teď se nám sice až tak nedaří, ale to zlomíme jen bojovností a vůlí po vítězství.“ Připouští, že proti Zlínu půjde o těžkou šichtu. „Budou hrát z obrany a z té je vytáhnou jen nějaké góly.“

Zlínští by si totiž rádi vylepšili svou zoufalou venkovní bilanci. Od soupeřů přivezli zatím pouhé čtyři body.

Na západ proto vyrazili už včera. Vedle zraněného brankáře Murína chyběl také nemocný útočník Filip Čech.