Porážka, vítězství. Kombinaci zisků a ztrát prostřídali hokejisté Škody Plzeň v extralize potřetí v řadě.

Poté co Indiáni před Vánoci podlehli doma vedoucímu Liberci, přivezli si na Štěpána tři body z Hané. Škodovka porazila Olomouc 3:1 a na vítězství by ráda navázala v dnešním
31. dějství soutěže.

To se Indiáni od 17.30 hod. v HM Areně postaví mistrovské Vervě Litvínov, ale zároveň aktuálně nejhoršímu týmu extraligy.

„Litvínov je sice poslední, ale rozhodně ho nesmíme podcenit," uvedl plzeňský trenér Michal Straka. „V Olomouci jsme sice zabrali, tříbodový zisk nás udržel na třetím místě, ale rozestupy v tabulce jsou minimální a je třeba přidat další body," zdůraznil kouč.

Litvínov je podle Michala Straky podobný soupeř jako Olomouc. „Vychází ze zajištěné obrany, těžko se jim dává gól, jen litvínovská Verva má větší sílu v ofenzivě. Že jim to tam nyní nepadá, je druhá věc. Brněnského gólmana Čiliaka naposledy zasypali 39 střelami, ale ten zápas prohráli 0:1," připomněl kouč.

Plzeň přemohla Olomouc teprve ve třetím vzájemném utkání sezony. Gólem a asistencí k tomu přispěl útočník Tomáš Svoboda v prvním utkání po příchodu na hostování z Komety Brno.

„Tomáš odehrál dobrý zápas a vůbec se zdá, že si spolu s Mírou Preisingerem a Erikem Hrňou sedli," chválil nově složený útok trenér Michal Straka.

Oceňoval ale hru celého týmu. „Utkání jsme nezačali dobře, soupeř vedl na střely snad třináct ku třem, ale Machy (brankář Machovský) nic nepustil. V druhé třetině jsme se zlepšili a z dorážky jsme šli do vedení. A i když soupeř potom laciným gólem srovnal, měli jsme herně dál navrch a věřili, že zápas dovedeme k vítězství," prohlásil plzeňský kouč.

Litvínovští naopak litují těsně porážky s Brnem. Úřadující mistři prohráli třetí zápas z minulých čtyř kol a zůstávají poslední o čtyři body za Karlovými Vary.

„Bojovali jsme, ale nepadlo to tam. Jedeme však dál a už v Plzni chceme něco urvat," vzkázal na západ útočník Radek Duda, který do Vervy zamířil poté, co se jeho služeb zřekla právě karlovarská Energie. V souboji s Kometou zaskakoval v prvním útoku za nemocného Viktora Hübla.