V pátečním souboji hokejové Škodovky s rozjetými Pardubicemi odvedl obránce Petr Zámorský znovu značné penzum práce. V defenzivě, ale i v podpoře útoku. V závěru první třetiny gólem od modré snížil na 1:2 a vrátil domácí Indiány do zápasu. Jenže jen na chvíli. Ve zbytku utkání 19. kola skórovali už jen hráči vedoucího celku extraligy a Zámorský s týmovými kolegy museli před zaplněnou halou skousnout debakl 1:6.

„Věděli jsme, jak silné Pardubice jsou. Nicméně bych se zaměřil na naši hru. Nedělali jsme, co jsme chtěli, bylo to žalostné, hlavně třetí třetina. Pardubicím jsme to hodně usnadnili,“ připustil zkušený zadák, který byl po utkání vyhlášen nejlepším plzeňským hráčem.

Pardubice byly v zakončení akcí sebevědomější a jistější, zatímco Plzni to v útoku nevycházelo. Byl v tomhle hlavní rozdíl?

Na naši chabou koncovku doplácíme několikátý zápas a proti Dynamu se to jen potvrdilo. Že bude soupeř naše střely dobře blokovat, jsme věděli, ale recept jsme na to žádný nenašli.

Navíc soupeř využil tři přesilovky, gól dal i v při vlastním oslabení a vy jste neproměnili ani jednu početní výhodu.

To bylo z naši strany hodně špatné, přitom v posledních zápasech před reprezentační pauzou nám přesilovky celkem šly, nějaké góly jsme dali. Proti Pardubicím ale byla špatně i oslabení, musíme se na to zaměřit a radikálně to zlepšit.

Hattrickem se v zápase blýskl pardubický Robert Říčka. Toho dobře znáte, že?

Boba znám dlouho, hrál ve Zlíně, pak jsme byli dokonce spolu ve Spartě. Gratuloval jsem mu, i když nás takhle sestřelil, zasloužil si to. Přeji mu, ať se mu daří, ale neubránili jsme ho.

Nescházela v plzeňské hře větší tvrdost a důraz v soubojích?

Souhlasím, soupeře to nebolelo. Několik aspektů hry nám nevyšlo, to byl jeden z nich.

Po dvou třetinách jste prohrávali 1:3. Stále jste věřili v možný obrat? 

I když jsme padali o dva góly, tak to stále byl hratelný zápas a chtěli jsme s tím něco udělat. Vždyť potřebujeme urvat každý bod, jenže na ledě to pak vypadalo úplně jinak, špatně.

Jak složité bude se z takové porážky oklepat a najít morální síly do dalšího utkání?

Nezbývá než dobře potrénovat a naladit se na nedělní zápas na Kladně. Je to soupeř kolem nás a bude se hrát o strašně důležité body. Jeden, dva tři, každý se počítá. Rozebereme si páteční utkání a v neděli musí nastoupit absolutně jiný tým.

Plzeň prohrála doma s Pardubicemi 1:6
Ach, ty přesilovky! Plzeň schytala doma debakl od Dynama