Hektické časy prožívá hokejový útočník Jan Schleiss. Přípravu na zářijový start extraligy musí kapitán Škody Plzeň skloubit čerstvě s otcovskými povinnostmi. Manželce Anetě pomáhá s péčí o prvorozeného syna Frederika.

„I když toho bylo docela dost, tak ty dny byly krásné. Zažívám pocity radosti a štěstí. Hlavní je, že jsou oba, manželka i synek, v pořádku. V tu chvíli člověk vypne a řeší něco jiného než hokej. Doma všechno zvládám,“ říká šťastný táta.

Malý Frederik přišel na svět minulý čtvrtek, kdy Škodovka hrála přípravný zápas v Karlových Varech. Schleiss byl v porodnici a duel, který skončil prohrou Indiánů po nájezdech 1:2, vynechal. Ve čtvrteční odvetě v Plzni už nechyběl, jenže radost zase chyběla. Plzeň svému rivalovi podlehla 2:5.

Úvod zápasu sice patřil domácím, jenže dát gól byl problém. Hosté byli produktivnější a po dvaceti minutách vedli 2:0. „Dostali jsme dva hloupé góly, zbytečně. V prvních třech střídáních jsme měli tlak naopak my, ale nic jsme z toho nevytěžili,“ lituje 28letý forvard.

Po pauze Škodovka zabrala a manko smazala. Jako první se mezi střelce zapsal Schleiss, který ranou na vzdálenější tyč konečně překonal gólmana Dominika Frodla. „Viděl jsem kluky na červené čáře a nabízel se nájezd tři na jednoho. Ale měl jsem rychlost, tak jsem to vzal na sebe a padlo to tam,“ vysvětluje Schleiss.

Jen o pár minut později jeho parťák Jakub Lev v oslabení srovnal a Škodovka byla na koni. „V poslední třetině to ale bylo zase všelijaké. Místo obratu jsme dvakrát inkasovali a prohráli jsme,“ říká rozmrzele Schleiss. „Nesmíme být tolik vylučovaní a chce to přidat v zakončení. Stoprocentně se musíme zlepšit!,“ burcuje.

Zato chválí šestnáctiletého Adama Benáka, který se Schleissem a Lvem operoval v prvním útoku. „Šikovný hráč, hokejista jak blázen. Ještě musí přidat na kilech, doladit určité detaily, ale věřím, že to bude dobré,“ míníhokejový bojovník.

A váží si, že dál táhne Indiány jako kapitán. „Je to pro mě čest,“ zdůrazňuje.

Do začátku extraligy sehraje Plzeň ještě dva přípravné zápasy, v úterý v Kladně (18.00) a 6. září v německém Crimmitschau. Nejvyšší soutěž zahájí Škodovka ve čtvrtek 14. září doma s mistrovským Třincem.

Martin Stošek (vpravo) a Marc Stutzmann zdraví diváky.
Bikeři Stošek se Stutzmannem ovládli v Alpách etapový Swiss Epic